1398/09/13

کهکشان‌هایی که مانند دو دوست در کنار یکدیگرند!

در حالی که بسیاری از کهکشان‌ها زندگی جداگانه خود را دارند، برخی از آن‌ها نسبت به یکدیگر دوستان نزدیک‌تری هستند! تصویری که توسط تلسکوپ فضایی هابل به ثبت رسیده، کهکشان‌های NGC 6285 و NGC 6286 را نشان می دهد که دارای چنین وضعیتی می‌باشند.
کهکشان‌هایی که مانند دو دوست در کنار یکدیگرند!

در حالی که بسیاری از کهکشان‌ها زندگی جداگانه خود را دارند، برخی از آن‌ها نسبت به یکدیگر دوستان نزدیک‌تری هستند! تصویری که توسط تلسکوپ فضایی هابل (Hubble) به ثبت رسیده، کهکشان‌های NGC 6285 و NGC 6286 را نشان می دهد که دارای چنین وضعیتی می‌باشند؛ آن‌ها مانند دو دوست در کنار هم قرار گرفته‌اند و مجموعه‌ای دوتایی با نام Arp 293 را تشکیل داده‌اند. 

کهکشان‌هایی که مانند دو دوست در کنار یکدیگرند!

 دو کهکشان مذکور با یکدیگر در تعامل بوده، جاذبه متقابلشان گازها و جریان گرد و غبار را از آن‌ها بیرون می‌کشد و شکل این دو تغییر می‌یابد. 

کاوش‌های فضایی | عکس و فیلم و اینفوگرافیک |

نظر شما
اخبار مرتبط

مسیه ۱۱۰؛ کهکشانی که به نظر می‌رسد از ستارگان مرده تشکیل شده!

1398/07/08
آژانس فضایی آمریکا، ناسا (NASA)، تصویری از کهکشان مسیه ۱۱۰ (Messier 110) منتشر کرد که توسط تلسکوپ فضایی هابل (Hubble) رصد شده است. مسیه ۱۱۰ یک کهکشان کوتوله بیضوی و از کهکشان‌های اقماری...

مرکز کهکشان راه شیری را مشاهده کنید

1398/07/21
آژانس فضایی آمریکا، ناسا (NASA)، در تصویر روز خود عکسی از کهکشان راه شیری (Milky Way) را منتشر کرده که توسط تلسکوپ فضایی اسپیتزر (Spitzer) به ثبت رسیده است.

تصویری از یک اَبَرخوشه کهکشانی در حال شکل‌گیری

1398/08/06
اخترشناسان با استفاده از داده‌های تلسکوپ پرتو ایکس چاندرا (Chandra X-ray Observatory) و سایر تلسکوپ‌ها تصویر کاملی از برخورد نادر بین چهار خوشه کهکشانی را تهیه کرده‌اند.

عکس زیبای هابل از ادغام دو کهکشان

1398/08/14
تلسکوپ فضایی هابل (Hubble) با تصویربرداری از برخورد دو کهکشان بزرگ با یکدیگر که به دنبال این تصادم در یکدیگر ادغام شده‌اند، جلوه زیبای دیگری از دنیای آفرینش را به تصویر کشید.

پربازدیدکننده ترین خبر

اسپیس‌ایکس اینترنت ماهواره‌ای خود را با بهره‌گیری از کشتی‌های مهار بوستر آزمایش می‌کند

شرکت اسپیس‌ایکس (SpaceX) برای آزمایش اینترنت ماهواره‌ای خود با نام استارلینک (Starlink) از کشتی‌های خودران کمک خواهد گرفت؛ کشتی‌هایی که از آن‌ها برای مهار بوستر حامل‌های فضایی این شرکت استفاده می‌شود. اسپیس‌ایکس برای این منظور از کمیسیون فدرال ارتباطات (FCC) آمریکا برای نصب ۱۰ ترمینال استارلینک روی کشتی‌ها درخواست مجوز کرده است. ایلان ماسک (Elon Musk)، بنیانگذار اسپیس‌ایکس، پیش‌تر موفق به دریافت تأییدیه FCC برای ساخت یک میلیون ترمینال جهت ایجاد اینترنت پرسرعت جهانی شده بود. این شرکت با ساخت یک میلیون ترمینال در زمین می‌تواند اینترنت پرسرعت را برای مردم تمام جهان ارائه کند. این ترمینال‌ها قادر به دریافت سیگنال از فضا و انتقال آن‌ها به کاربران روی زمین خواهند بود.