1397/11/13

یافت نشانه‌هایی از وجود حیات در منطقه‌ دور افتاده فضایی

محققان موفق به کشف ماده‌ای در صورت فلکی مارافسای شده‌اند؛ پیش سازه‌های این ماده باعث به وجود آمدن دی‌ان‌ای (DNA) و آر‌ان‌ای (RNA) می‌شود. کارشناسان با بررسی صورت فلکی مارافسای (Ophiuchus) به نشانه‌های فوق‌العاده‌ای دال بر وجود مواد ارگانیک در این منطقه دست‌یافته‌اند؛ این مواد ارگانیک در منطقه ستاره‌ای...
یافت نشانه‌هایی از وجود حیات در منطقه‌ دور افتاده فضایی
محققان موفق به کشف ماده‌ای در صورت فلکی مارافسای شده‌اند؛ پیش سازه‌های این ماده باعث به وجود آمدن دی‌ان‌ای (DNA) و آر‌ان‌ای (RNA) می‌شود.
کارشناسان با بررسی صورت فلکی مارافسای (Ophiuchus) به نشانه‌های فوق‌العاده‌ای دال بر وجود مواد ارگانیک در این منطقه دست‌یافته‌اند؛ این مواد ارگانیک در منطقه ستاره‌ای بافاصله ۴۵۰سال نوری از زمین می‌تواند نشانه‌ای از امکان حیات باشد.
محققان موفق به کشف ماده گلیکولونیتریل (glycolonitrile) در صورت فلکی مارافسای شده‌اند؛ پیش سازه‌های این ماده سبب تشکیل آدنین (adenine1) و درنهایت باعث به وجود آمدن دی‌ان‌ای و آر‌ان‌ای می‌شود.

یافت نشانه‌هایی از وجود حیات در منطقه‌ دور افتاده فضایی

این کشف می‌تواند به دانشمندان در فهم اینکه منظومه شمسی چگونه شکل‌گرفته است و اینکه امکان یافت حیات غیر از زمین وجود دارد منجر شود.
 

نجوم | کاوش‌های فضایی |

نظر شما
اخبار مرتبط

تصویر تولد ستاره در صورت فلکی جبار

1397/09/03
دو جت تقریباً متقارن که از جرم هربیگ هارو (Herig Haro) پرتاب‌شده، در تصویر نشان داده‌شده است.این تصویر به‌وسیله آشکارساز مادون‌قرمز (Infrared Spectrometer And Array Camera (ISAAC)) گرفته‌شده...

نخستین عکس از داخل اتمسفر خورشید ؛ کاوشگر ناسا در تاج ستاره منظومه شمسی

1397/09/26
سازمان ملی هوانوردی و فضای ایالات‌متحده (ناسا) مردادماه امسال کاوشگر پارکر را برای انجام برخی تحقیقات به سمت ستاره منظومه شمسی فرستاد تا نزدیک‌ترین مشاهدات انسان از اتمسفر خورشید را به...

پربازدیدکننده ترین خبر

چرا آمریکا به فعالیت‌های فضایی صلح‌آمیز دیگر کشورها برچسب نظامیگری می‌زند؟

سیروس برزو: برنامه‌های نظامی زیادی در آمریکا با پوشش‌های علمی انجام‌شده و می‌شود. شاید برای بسیاری این سؤال پیش بیاید که چطور پنتاگون (Pentagon) می‌تواند از یک ماهواره علمی یا کاوشگر دورپرواز یا مدارگرد که به دور ماه می‌چرخد، بهره‌برداری نظامی کند. برای روشن شدن این موضوع مثالی می‌آورم. برنامه لوناراربیتر (Lunar Orbiters) شامل ۵مدارگرد خودکار بود که از ۱۹۶۶تا۱۹۶۷ توسط آمریکا پرتاب شد تا سطح ماه را تصویربرداری کند. قبل از این‌که نیل آرمسترانگ (Neil Armstrong) بتواند اولین قدم خود را بر ماه بگذارد، ناسا سازمان فضایی آمریکا نیاز داشت محلی که آپولو-۱۱ به راحت فرود آید را دقیقاً مشخص کند. هر کاوشگر لوناراربیتر دارای دو دوربین بود و به‌جای فیلم ۳۵میلی‌متری استاندارد ماهواره‌ها، از فیلم ۷۰میلی‌متری استفاده می‌کردند که امروزه برای ساخت فیلم‌های آی‌مکس (IMAX) استفاده می‌شود. در این کاوشگر، فیلم در مقابل اسکنر خاصی قرار می‌گرفت سپس این اطلاعات از طریق امواج رادیویی به مراکز فضای ارتباطی ناسا در اسپانیا، استرالیا و آمریکا فرستاده می‌شد، جایی که داده‌ها روی نوار مغناطیسی ثبت شد. سپس توسط کارشناسان به شکل عکس‌های بسیار دقیق بازسازی می‌شد. این روش بعداً در ماهواره‌های جاسوسی استفاده شد و دیگر نیازی به ارسال فیلم‌ها از مدار زمین نبود.