1397/11/13

یافت نشانه‌هایی از وجود حیات در منطقه‌ دور افتاده فضایی

محققان موفق به کشف ماده‌ای در صورت فلکی مارافسای شده‌اند؛ پیش سازه‌های این ماده باعث به وجود آمدن دی‌ان‌ای (DNA) و آر‌ان‌ای (RNA) می‌شود. کارشناسان با بررسی صورت فلکی مارافسای (Ophiuchus) به نشانه‌های فوق‌العاده‌ای دال بر وجود مواد ارگانیک در این منطقه دست‌یافته‌اند؛ این مواد ارگانیک در منطقه ستاره‌ای...
یافت نشانه‌هایی از وجود حیات در منطقه‌ دور افتاده فضایی
محققان موفق به کشف ماده‌ای در صورت فلکی مارافسای شده‌اند؛ پیش سازه‌های این ماده باعث به وجود آمدن دی‌ان‌ای (DNA) و آر‌ان‌ای (RNA) می‌شود.
کارشناسان با بررسی صورت فلکی مارافسای (Ophiuchus) به نشانه‌های فوق‌العاده‌ای دال بر وجود مواد ارگانیک در این منطقه دست‌یافته‌اند؛ این مواد ارگانیک در منطقه ستاره‌ای بافاصله ۴۵۰سال نوری از زمین می‌تواند نشانه‌ای از امکان حیات باشد.
محققان موفق به کشف ماده گلیکولونیتریل (glycolonitrile) در صورت فلکی مارافسای شده‌اند؛ پیش سازه‌های این ماده سبب تشکیل آدنین (adenine1) و درنهایت باعث به وجود آمدن دی‌ان‌ای و آر‌ان‌ای می‌شود.

یافت نشانه‌هایی از وجود حیات در منطقه‌ دور افتاده فضایی

این کشف می‌تواند به دانشمندان در فهم اینکه منظومه شمسی چگونه شکل‌گرفته است و اینکه امکان یافت حیات غیر از زمین وجود دارد منجر شود.
 

نجوم | کاوش‌های فضایی |

نظر شما
اخبار مرتبط

تصویر تولد ستاره در صورت فلکی جبار

1397/09/03
دو جت تقریباً متقارن که از جرم هربیگ هارو (Herig Haro) پرتاب‌شده، در تصویر نشان داده‌شده است.این تصویر به‌وسیله آشکارساز مادون‌قرمز (Infrared Spectrometer And Array Camera (ISAAC)) گرفته‌شده...

نخستین عکس از داخل اتمسفر خورشید ؛ کاوشگر ناسا در تاج ستاره منظومه شمسی

1397/09/26
سازمان ملی هوانوردی و فضای ایالات‌متحده (ناسا) مردادماه امسال کاوشگر پارکر را برای انجام برخی تحقیقات به سمت ستاره منظومه شمسی فرستاد تا نزدیک‌ترین مشاهدات انسان از اتمسفر خورشید را به...

پربازدیدکننده ترین خبر

آزمایش ابزار سوخت‌گیری مجدد در فضا توسط ناسا

آژانس فضایی آمریکا، ناسا (NASA)، یکی از سه ابزار طراحی شده برای سوختگیری دوباره فضاپیما در فضا را آزمایش کرد. فضاپیماها به کمک نسخه‌های آینده این سامانه می‌توانند در اعماق فضا سوخت‌هایی مانند متان مایع را دریافت کنند.