1397/08/09

نخستین فضانورد پاکستانی سال ۲۰۲۲ به فضا سفر می کند

وزیر اطلاع رسانی، میراث ملی و رسانه های پاکستان در خبری اعلام کرد که نخستین شهروند پاکستانی، سال 2022 با پشتیبانی و کمک علمی و فناوری دولت چین، به فضا سفر می کند. حسین فواد چودری وزیر اطلاع‌رسانی پاکستان با اعلام مصوبه اخیر کابینه فدرال این کشور گفت: «توافقنامه همکاری بین گروه تحقیقاتی فضا و لایه‌های...
نخستین فضانورد پاکستانی سال ۲۰۲۲ به فضا سفر می کند

وزیر اطلاع رسانی، میراث ملی و رسانه های پاکستان در خبری اعلام کرد که نخستین شهروند پاکستانی، سال 2022 با پشتیبانی و کمک علمی و فناوری دولت چین، به فضا سفر می کند. حسین فواد چودری وزیر اطلاع‌رسانی پاکستان با اعلام مصوبه اخیر کابینه فدرال این کشور گفت: «توافقنامه همکاری بین گروه تحقیقاتی فضا و لایه‌های بالای جو (SUPRACO) و یک شرکت چینی در این موضوع امضا شده است.»
سازمان فضایی پاکستان (SUPRACO) چهاردهم تیرماه امسال دو ماهواره تحقیقاتی به نام‌های پی آر اس اس۱ (PRSS-1) و پاک‌تس۱آ (PakTES-1A) را با کمک ماهواره‌بر چینی، در مدار کره زمین قرار داد.
ماهواره تحقیقاتی سنجش از راه دور  پی آر اس اس۱، به کمک کشور چین طراحی و ساخته شده و وزن آن ۲۸۵کیلوگرم است و با کمک این ماهواره‌ها، تحقیق در زمینه‌های جغرافیایی، شرایط اقلیمی و آب و هوا توسعه می‌یابد.
پاکستان در دهه ۹۰میلادی با فرستادن ماهواره بدر ۱ (Badr-1) به فضا توانست، نخستین کشور اسلامی باشد که از فناوری ماهواره استفاده می‌کند.

فضانوردی و سرنشین‌دار | راهبرد |

نظر شما

پربازدیدکننده ترین خبر

زندگینامه اون گاریوت دانشمند و فضانورد فقید ناسا

اون گاریوت دانشمند و فضانورد ناسا که در برنامه های ماموریت‌های ایستگاه فضایی اسکای‌لب و کیهان پیمای شاتل در سن ۸۸ سالگی درگذشت.