1397/08/09

نخستین فضانورد پاکستانی سال ۲۰۲۲ به فضا سفر می کند

وزیر اطلاع رسانی، میراث ملی و رسانه های پاکستان در خبری اعلام کرد که نخستین شهروند پاکستانی، سال 2022 با پشتیبانی و کمک علمی و فناوری دولت چین، به فضا سفر می کند. حسین فواد چودری وزیر اطلاع‌رسانی پاکستان با اعلام مصوبه اخیر کابینه فدرال این کشور گفت: «توافقنامه همکاری بین گروه تحقیقاتی فضا و لایه‌های...
نخستین فضانورد پاکستانی سال ۲۰۲۲ به فضا سفر می کند

وزیر اطلاع رسانی، میراث ملی و رسانه های پاکستان در خبری اعلام کرد که نخستین شهروند پاکستانی، سال 2022 با پشتیبانی و کمک علمی و فناوری دولت چین، به فضا سفر می کند. حسین فواد چودری وزیر اطلاع‌رسانی پاکستان با اعلام مصوبه اخیر کابینه فدرال این کشور گفت: «توافقنامه همکاری بین گروه تحقیقاتی فضا و لایه‌های بالای جو (SUPRACO) و یک شرکت چینی در این موضوع امضا شده است.»
سازمان فضایی پاکستان (SUPRACO) چهاردهم تیرماه امسال دو ماهواره تحقیقاتی به نام‌های پی آر اس اس۱ (PRSS-1) و پاک‌تس۱آ (PakTES-1A) را با کمک ماهواره‌بر چینی، در مدار کره زمین قرار داد.
ماهواره تحقیقاتی سنجش از راه دور  پی آر اس اس۱، به کمک کشور چین طراحی و ساخته شده و وزن آن ۲۸۵کیلوگرم است و با کمک این ماهواره‌ها، تحقیق در زمینه‌های جغرافیایی، شرایط اقلیمی و آب و هوا توسعه می‌یابد.
پاکستان در دهه ۹۰میلادی با فرستادن ماهواره بدر ۱ (Badr-1) به فضا توانست، نخستین کشور اسلامی باشد که از فناوری ماهواره استفاده می‌کند.

فضانوردی و سرنشین‌دار | راهبرد |

نظر شما

پربازدیدکننده ترین خبر

سفر در آسمان، پدیده‌های رصدی بهمن ۹۷

دومین ماه زمستان ۹۷را با گرفت کامل ماه آغاز می‌کنیم. خسوفی که شمال‌غرب ایران آن ‌هم بصورت جزئی قابل رویت است. صورفلکی زمستانی چون جبار، سگ بزرگ و سگ کوچک بر پهنه آسمان خودنمایی می‌کنند. در این یادداشت نگاهی به صورفلکی زمستانی، پدیده‌های رصدی بهمن و سیارات قابل رویت خواهیم داشت.