1397/07/22

دو فضانورد پرواز ناموفق سایوز مجددا به فضا خواهند رفت

دیمیتری راگوزین، رئیس آژانس فضایی روسیه، یک روز پس از فرود اضطراری نیک هیگ و الکسی اووچینین دو فضانورد فضاپیمای سایوز به خاک قزاقستان، گفت: «دو فضانوردی که از پرواز ناموفق فضاپیمای سایوز روسیه جان سالم به در بردند مجددا در بهار سال آینده به ایستگاه فضایی بین‌المللی پرواز خواهند کرد.» گفتنی است؛ یک فضانورد...
دو فضانورد پرواز ناموفق سایوز مجددا به فضا خواهند رفت

رئیس آژانس فضایی روسیه گفت: «دو فضانوردی که از پرواز ناموفق سایوز جان سالم به در بردند، مجددا به فضا پرواز خواهند کرد.»
دیمیتری راگوزین، رئیس آژانس فضایی روسیه (Roscosmos)، یک روز پس از فرود اضطراری نیک هیگ و الکسی اووچینین دو فضانورد فضاپیمای سایوز به خاک قزاقستان، گفت: «دو فضانوردی که از پرواز ناموفق فضاپیمای سایوز روسیه جان سالم به در بردند مجددا در بهار سال آینده به ایستگاه فضایی بین‌المللی پرواز خواهند کرد.»
راگوزین تصویری از خودش را که در کنار این دو فضانورد نشسته بود، در توئیتر خود منتشر کرد  و گفت که در حال حاضر این دو فضانورد وارد مسکو شده‌اند.
گفتنی است؛ یک فضانورد آمریکایی و یک فضانورد روسی پس از اینکه ماهواره‌بر سایوز روسیه در مسیرش به ایستگاه فضایی بین‌المللی دچار مشکل شد مجبور به فرود اضطراری شدند.
این دو فضانورد پس از پرواز از بروز نقص فنی خبر دادند و کپسول حامل آن‌ها در فاصله چهارصد متری از سکوی پرتابشان و در پایگاه فضایی بایکنور قزاقستان فرود آمد و دو فضانورد آسیبی ندیدند.

فضانوردی و سرنشین‌دار |

نظر شما
اخبار مرتبط

نشست خبری فضانوردان ناو کیهانی سایوز

1397/07/19
فضانوردان ناو کیهانی سایوز ام.اس-۱۰(Soyuz MS-10) دیروز، ۱۰اکتبر ۲۰۱۸، در یک کنفرانس مطبوعاتی شرکت کرده و ضمن پاسخ به پرسش‌های روزنامه‌نگاران درباره برنامه‌های سفر خود به ایستگاه فضایی بین...

گزارش لحظه‌به‌لحظه حادثه سایوز

1397/07/20
سیروس برزو: روز ۱۱اکتبر الکسی اووچینین (Alexei Ovchinin) کیهان‌نورد روسکاسموس (Roscosmos) و فضانورد ناسا، نیکلاس هیگ (Nicklaus Hague) که با ناو کیهانی سایوز ام. اس-۱۰ (Soyuz MS-10) عازم...

پربازدیدکننده ترین خبر

سال 97 از نگاه اسپاش؛ ماهواره‌برها و پرتاب‌های مهم سال

ساخت و پرتاب ماهواره‌برها هر ساله از مهم‌ترین اخبار فضایی جهان هستند. سال گذشته پایگاه تحلیلی خبری اسپاش تلاش کرد تا مهم‌ترین پرتاب‌های فضایی انجام شده را به اطلاع مخاطبین خود برساند. در ادامه مروری داریم بر خلاصه مهمترین خبرهای منتشر شده توسط اسپاش در زمینه ماهواره‌برها و پرتاب‌های فضایی طی سال 97. با کلیک بر روی عنوان خبر می‌توانید درباره آن بیشتر بخوانید.