1397/06/29

معرفی بازی؛ با شبیه‌ساز فضایی اوربیتر، در فضا سفر کنید

اگر به دنبال یک بازی فضایی هستید که باعث می شود احساس کنید که فرمانده یک سفینه هستید، باید اوربیتر را در رایانه خود نصب کنید. Orbiter یک شبیه‌ساز فضایی سه بعدی است که در آن محیطی کاملا واقع گرایانه از فضا ترسیم شده است.
معرفی بازی؛ با شبیه‌ساز فضایی اوربیتر، در فضا سفر کنید

مریم فخیمی: اگر به دنبال یک بازی فضایی هستید که باعث می شود احساس کنید که فرمانده یک سفینه هستید، باید اوربیتر را در رایانه خود نصب کنید. Orbiter یک شبیه‌ساز فضایی سه بعدی است که در آن محیطی کاملا واقع گرایانه از فضا ترسیم شده است. 
این بازی در سال 2000 توسط مارتین شوایگریکی از کارشناسان ارشد در بخش علوم رایانه در دانشگاه لندن طراحی شد. Orbiter براساس محاسبات فیزیکی پیشرفته که درسفرهای فضایی واقعی کاربرد دارد طراحی شده و به کاربر کمک می‌کند تا سفینه خود را مانند یک فضانورد واقعی هدایت کند، با موفقیت  به مدار سفرکرده و به زمین بازگردد. Orbiter از همان ابتدا که قرار است موشک پرتاب شود تا زمان خروج آن از جو زمین و حرکت آن در فضا را بصورت سه‌بعدی شبیه سازی خواهد کرد. زمانی که در فضا هستید حرکاتتان کند و آهسته خواهند شود و جاذبه تا حد بسیار زیادی از بین خواهد رفت.

معرفی بازی؛ با شبیه‌ساز فضایی اوربیتر، در فضا سفر کنید
این بازی به بازیکنان اجازه می‌دهد که چندین رویداد تاریخی فضایی مانند آپولو 11، برنامه مرکوری یا الحاق شاتل دیسکاوری به ایستگاه فضایی بین المللی را تجربه کنند. در این بازی کاربر می‌تواند به مناطقی از منظومه شمسی دسترسی پیدا کند که بشر هنوز نتوانسته به آن‌ها راه یابد.
 به طور خلاصه، شما حتی می‌توانید فناوری آینده سفرهای فضایی را که هنوز طراحی نشده است. در این بازی بیازمایید. 
 یکی از صحنه‌هایی که بر زیبایی Orbiter می افزاید، تماشای کره زمین در شب و زمانی است که تمامی چراغ‌های شهرها و کشورها در سطح زمین روشن می‌شوند.

امکانات
شاتل فضایی آتلانتیس، ایستگاه فضایی میر، ایستگاه فضایی بین‌المللی، تلسکوپ فضایی هابل و ماهواره LDEF ازجمله سفینه‌های بازی اوربیتر است.
در این بازی شاتل فضایی از مرکز فضایی کندی پرتاب شده و به ایستگاه فضایی بین المللی متصل می‌شود.
کاربر پروازهای تاریخی مرکوری، جیمنای، آپولو، وستوک را تجربه خواهد کرد.
می‌توانید برنامه‌های بین‌سیاره‌ای را برنامه‌ريزی کرده و با فضاپيمای مجهز در منظومه شمسی کاوش کنید.
دنیاهای جدید را کشف و کاوش کنید. 
موشک  خود را طراحی و یا افزودنی‌های ایجاد شده توسط کاربران دیگررا دانلود کنید.
کاربر با مفاهیم پروازهای فضایی و مکانیک مداری آشنا خواهد شد.

معرفی بازی؛ با شبیه‌ساز فضایی اوربیتر، در فضا سفر کنید
این شبیه‌ساز در 27 نوامبر 2000 وآخرین نسخه، با نام "Orbiter 2016"، در تاریخ 30 اوت 2016 منتشر شد. اوربیتریک بازی کاملا رایگان است و از نسخه‌های رایگان نیز پشتیبانی می‌کند.قابلیت‌های توسعه و برنامه‌های الحاقی فراوان سال‌هاست که جایگاه این شبیه‌ساز را به عنوان بهترین، در کلاس خود تثبیت کرده است.

این بازی را از وبگاه اصلی دانلود کنید.
http://orbit.medphys.ucl.ac.uk/download.html

 

تفریح و سرگرمی در فضا | معرفی نرم افزار و اپلیکیشن |

نظر شما
اخبار مرتبط

معرفی بازی؛ با عملکرد اتمسفر آشنا شوید

1397/05/18
بازی CO2peration شما را به سیارات دیگر می‌برد تا چیزهای بیشتری در مورد خودمان بدانیم.

معرفی بازی؛ نبرد بی‌انتها در فضا

1397/06/08
Everspace یک بازی فضایی تک نفره سه بعدی با عناصر roguelike و داستان غیر خطی جذاب است که توسط کمپانی ROCKFISH Games طرحی و تولید شده است.

پربازدیدکننده ترین خبر

فضانورد امارات در سال ۲۰۱۹ به فضا خواهد رفت

با اعلام جایگزینی آلکسی اووچینین (Alexey Ovchinin) و نیکلاس هیگ (Nicholas Hague) با الگ اسکریپوچکا (Oleg Scripochocka) و فضانورد اماراتی کرده در پرواز ۱ مارس ۲۰۱۸ با ناو سایوز ام.اس-۱۲ (Soyuz MS-12) این سوال پیش آمد که تکلیف فضانورد اماراتی چه خواهد شد و آیا شهروند اماراتی شانس پرواز در سال جدید میلادی را از دست خواهد داد؟ به‌ویژه که تنها چند روزی از انتشار عکس جلسه آموزش خدمه ناو کیهانی سایوز ام.اس-۱۲ در شبیه‌ساز سایوز می‌گذشت و در آن هزازا المنصوری در کنار اولگ اسکریپوچکا و کریستینا کخ (Christina Koch) می گذشت. اما مصاحبه اخیر دیمیتری راگوزین (Dmitry Rugozin) ثابت کرد که روس‌ها هیچ علاقه‌ای به از دست دادن این شریک پولدار ندارند و به هر شکل که شده فضانورد اماراتی را به ایستگاه فضایی بین‌‌المللی خواهند فرستاد. راگوزین در این مصاحبه گفت: «کار ما با شرکای اماراتی ادامه دارد و فضانورد امارات در سال ۲۰۱۹ به فضا خواهد رفت. او اضافه کرد در آموزش فضانوردان شهروند امارات هیچ تغییری حاصل نشده و آنها همچنان آموزش و تمرین‌ها را با همکاران خود مرتبا ادامه می‌دهند.» بر اساس آخرین خبرها از مرکز آموزش فضانوردان روسیه, هزاز المنصوری به عنوان فضانورد اصلی که راهی ایستگاه فضایی بین‌المللی خواهد شد انتخاب شده و شهروند دیگر امارات سلطان سیف النیادی در دوران آموزش و تمرین سمت جانشین را خواهد داشت تا اگر اتفاق غیر منتظره‌ای برای المنصوری رخ داد از وی به عنوان جایگزین استفاده شود. هزازا المنصوری و سلطان سیف النیادی و شهروند اماراتی هستند که بعد از طی مجموعه‌ای از معاینات پزشکی، روانی، مصاحبه‌های شخصی و غیره از بین ۴۰۲۲ داوطلب انتخاب شدند. هزازا المنصوری خلبان و افسر نیروی هوایی امارات است و سلطان سیف النیادی دکترای فناوری اطلاعات دارد.