سلفی فضایی(3)+عکس

0 1,524

امیرحسین مجیدیان: با رواج گوشی های هوشمند، شاهد راه یافتن فرهنگی تازه و بروز کار ها و رفتار هایی جدید، در شیوه ی زندگی جامعه و مردم بوده ایم. خیلی هیجان انگیز و جذاب شد هنگامی که کار های سخت دیروز، به کار های سهل امروز تبدیل شدند.همانند آن که، عکس گرفتن و ثبت لحظه های زندگی که در زمان های قدیمی تر با دوربین های نوری انجام میشدند و برای دیدن تصویر ثبت شده در دوربین، چند روز انتظار  کشیده می شد. انتظاری که اغلب با  دلهره همراه بود که نشانه ی آن شنیدن جملاتی از این قبیل بود: “آیا عکس خوب افتاده یا نه؟” ، “چگونه به بقیه نشان بدهم و بفرستم؟”.  ولی الان  با اسمارت فون ها به راحتی میتوانیم به عکس ثبتی و شکار شده نگاه کنیم، از آن خوشمان بیاید یا نیاید، تقریبا به هرکسی بخواهیم بفرستیم و…!
اسم این پدیده و فرهنگ تازه را هم نام نهادیم: “سلفی گرفتن”
حال در ادامه میخواهیم به همراه شما، به تماشای سلفی هایی که فضانوردان در فضا گرفته اند، بنشینیم:

1- نیل آرمسترانگ منعکس شده در کلاه باز آلدرین: این عکس تاریخ توسط نیل آرمسترانگ در سال 1969 و طی اولین سفر به ماه گرفته شده است. ردپای این دو فضانورد بروی خاک ماه مشخص است.

2- استیو رابینسون و شاتل فضایی: استیو رابینسون این سلفی فضایی را حین تعمیر شاتل فضایی دیسکاوری در تاریخ 3 آگوست 2008 (یک‌شنبه 13 مرداد1387)رسانده است. دراین تصویر، سپرهای حرارتی شاتل و انعکاس نور بروی آنها پیدا است.

3- جو تانر و کانادرام: این سلفی را جو تانر با کپسول فضایی کانادرام که در ایستگاه فضایی بین المللی واقع است، انداخته است.
عکس گرفتن از کلاه طی پیاده‌روی‌های فضایی سنتی دیرپایی است که بین فضانوردان رواج دارد. این خودنگاره متعلق به جو تانر است که در سپتامبر 2006 / شهریور 1385 گرفته شده است.

4- دنیل برش: این مهندس پرواز ، با زیرکی خاص خودش از انعکاس تصویرش بروی ایستگاه فضایی سلفی جذابی به ثبت رسانده است.

5- اکی هوشیده: در سپتامبر 2012 یعنی شهریور 1391، این فضانورد ژاپنی سلفی جالبی در کنار ایستگاه فضایی بین المللی انداخته است.
 پدیده‌های متنوعی که هم‌زمان در این عکس ثبت شده‌اند بسیار تماشایی هستند: خورشید، زمین، بخش‌هایی از بازوی رباتیک ایستگاه، لباس فضایی فضانورد، دوربین ویژه کار در فضا، و البته تاریکی بی‌پایان ژرفای فضا.

با اشتراک گذاری مطلب از اسپاش حمایت کنید
https://espash.ir/?p=953
مطالب پیشنهادی اسپاش
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها