سلفی فضایی(2)+عکس

0 1,397

با رواج گوشی های هوشمند، شاهد راه یافتن فرهنگی تازه و بروز کار ها و رفتار هایی جدید، در شیوه ی زندگی جامعه و مردم بوده ایم. خیلی هیجان انگیز و جذاب شد هنگامی که کار های سخت دیروز، به کار های سهل امروز تبدیل شدند.همانند آن که، عکس گرفتن و ثبت لحظه های زندگی که در زمان های قدیمی تر با دوربین های نوری انجام میشدند و برای دیدن تصویر ثبت شده در دوربین، چند روز انتظار  کشیده می شد. انتظاری که اغلب با  دلهره همراه بود که نشانه ی آن شنیدن جملاتی از این قبیل بود: “آیا عکس خوب افتاده یا نه؟” ، “چگونه به بقیه نشان بدهم و بفرستم؟”.
 ولی الان  با اسمارت فون ها به راحتی میتوانیم به عکس ثبتی و شکار شده نگاه کنیم، از آن خوشمان بیاید یا نیاید، تقریبا به هرکسی بخواهیم بفرستیم و…! اسم این پدیده و فرهنگ تازه را هم نام نهادیم: “سلفی گرفتن”
حال در ادامه میخواهیم به همراه شما، به تماشای سلفی هایی که فضانوردان در فضا گرفته اند، بنشینیم:

1- سلفی بالای سر زمین: “بری باچ ویلمور” فضانورد ناسا این سلفی را به طوری گرفته که در پشت سرش زمین مشخص باشد.این تصویر در روز شنبه 2 اسفند ماه 93 به ثبت رسیده است.

2- چهره ی معلوم!!: خیلی به ندرت چهره ی فضانوردان در سلفی هایی که حین راهپیمایی فضایی از خود میگیرند، مشخص می شود.این امر به خاطر صفحه ی ضد آفتاب کلاه فضانوردان می باشد ولی در این تصویر، اسکات پارازنیسکی توانسته با خوش شانسی چهره خود را شکار کند.

3-چه سلفی جذابی: این سلفی فضایی نمایی گسترده از زمین و ایستگاه فضایی بین المللی روی صفحه ی کلاه فضانورد، کلی آندرسون از گروه اعزامی 15 نشان می دهد. تصویر در طول ماموریت شاتل فضایی اندور برای گسترش ایستگاه فضایی در مرداد ماه سال 1386 گرفته شده است.

4-شکار زمین با همکار: مایکل فسوم این سلفی را طی یک راهپیمایی فضایی در خارج از ایستگاه فضایی بین المللی در 8 جولای سال 2006 (شنبه 17 تیر ماه 1385) صورت گرفته است، در تصویر ،همکار فرود فضانوردش،ایستگاه فضایی و زمین در عکس گرفته شده است.

5-سلفی روی ماه نازنین!: در اوایل لحظات از فرود آپولو 14 برروی ماه در سال 1971، فضانورد آلن بی شپرد می ایستد کنار پرچم ایالات متحده. سایه فضانورد ادگار D. میچل در پیش زمینه قابل مشاهده است.

با اشتراک گذاری مطلب از اسپاش حمایت کنید
https://espash.ir/?p=868
مطالب پیشنهادی اسپاش
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها