چین با بذر‌های فضایی کشاورزی می‌کند

0 39

دانشمندان ایستگاه فضایی چین، سه گونه جدید یونجه و یک گونه جدید جو را از طریق پرورش در فضا با موفقیت کشت کرده‌اند؛ فضاپیمای سرنشین‌دار شنژو چین، چند نمونه‌ علمی از این بذر‌ها که برای آزمایش‌های پرورش گیاه هستند را از ایستگاه فضایی تیانگونگ به زمین آورده است.

پس از بررسی‌های اولیه در مرکز فناوری و مهندسی بهره‌برداری از فضا (Technology and Engineering Center for Space Utilization)، زیر نظر آکادمی علوم چین (Chinese Academy of Sciences به اختصار CAS)، بذر‌ها برای بررسی‌های تجربی به موسسه دامداری و علوم دارویی لانژو (Lanzhou Institute of Husbandry and Pharmaceutical Sciences به اختصار LIHPS)، سپرده شدند.

توسعه پایدار کشاورزی با بذر‌های فضایی

بذر‌های علوفه از جمله یونجه و جو توسط این گروه پژوهشی زیر نظر آکادمی علوم کشاورزی چین (Chinese Academy of Agricultural Sciences به اختصار CAAS)، ۱۱ماه در معرض پرتو‌های فضایی در ایستگاه فضایی تیانگونگ (Tiangong) قرار گرفتند.

چین لیستی از پروژه های بذر فضایی برای Shenzhou-16 را اعلام کرد
چین لیستی از پروژه های بذر فضایی را اعلام کرد

یانگ هونگشان (Yang Hongshan)، دانشمند ارشد این گروه پژوهشی، می‌گوید: «پژوهشگران، آزمایش‌های جوانه‌زنی را روی بذر‌ها آغاز کرده‌اند و آزمایش‌های اصلاحی را نیز انجام خواهند داد تا به محصولات جدید با کارایی بالاتر، کیفیت بهتر و مقاومت بیشتر دست یابند. انتظار می‌رود نتایج این پژوهش، از توسعه پایدار کشاورزی در این کشور حمایت کنند.»

منبع sahebkhabar
با اشتراک گذاری مطلب از اسپاش حمایت کنید
https://espash.ir/?p=79693
مطالب پیشنهادی اسپاش
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها