رقیب چینی استارلینک با ۱۰ هزار ماهواره

0 22

به نظر می‌رسد شبکه اینترنت ماهواره استارلینک یک رقیب تازه پیدا کرده است. یک شرکت چینی تصمیم دارد خوشه‌ای شامل ۱۰ هزار ماهواره را به مدار زمین پرتاب کند.

علی‌رغم اینکه منظومه ماهواره‌ای استارلینک (Starlink) تا آوریل۲۰۲۴ نزدیک به ۶ هزار ماهواره فعال در مدار زمین داشت، اما ایلان ماسک (Elon Musk)، مدیر ارشد اجرایی شرکت اسپیس‌ایکس، تصمیم دارد تا تعداد ابزارهای فعال این خوشه را به ۴۲ هزار دستگاه در مدار پایین زمین (LEO) با هدف فراهم کردن اینترنت ارزان برای مناطق دورافتاده برساند.

خوشه ماهواره‌ای هانگهو

اما اکنون شرکت چینی شانگهای لانیجان هانگکویینگ تکنولوژی (Shanghai Electric HONGKONG)، با خوشه ماهواره‌ه‌ای هانگهو-۳ (Hangzhou-3) که به توسعه فناوری پیشرانه هال (Hall) مشهور است، تصمیم دارد با ساخت یک واحد تولید ماهواره، فعالیت‌های خود را گسترش دهد.

 خوشه ماهواره‌ای هانگهو سومین پیشنهاد چین برای توسعه ابر خوشه ماهواره‌ای در مدار زمین است.
خوشه ماهواره‌ای هانگهو سومین پیشنهاد چین برای توسعه ابر خوشه ماهواره‌ای در مدار زمین است.

این شرکت در ۲۴‌می درخواست ایجاد یک شبکه ماهواره‌ای را در اتحادیه بین‌المللی مخابرات (International Telecommunication Union)، ثبت کرده تا این ابزارها را با ۱۶۰ ماهواره‌بر به فضا بفرستد. البته تاکنون اطلاعات زیادی درباره بازه زمانی ارسال ۱۰ هزار ماهواره به مدار زمین منتشر نشده است.

منبع mehrnews
با اشتراک گذاری مطلب از اسپاش حمایت کنید
https://espash.ir/?p=79193
مطالب پیشنهادی اسپاش
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها