پاسخ جالب ایلان ماسک به مدیرعامل بویینگ

0 502

زمانی رقابت فضایی بین شوروی و آمریکا همگان را به خود مشغول کرده بود و حالا این رقابت فضایی بین شرکت‌های خصوصی به وجود آمده است.
بویینگ (Boeing) می‌گوید روی سیاره سرخ – مریخ – زودتر از شرکت اسپیس‌ایکس (SpaceX) قدم خواهد گذاشت. ایلان ماسک (Ellon musk)، بنیانگذار اسپیس ایکس، یک پاسخ کوتاه به این ادعا داده است : « انجامش بده»
این جنگ لفظی زمانی شروع شد که دنیس مویلنبرگ (Dennis Muilenburg)، مدیرعامل بویینگ، در یک مصاحبه با مجله Street گفت: «بسیار به این موضوع باور دارم که اولین انسانی که به مریخ قدم خواهد گذاشت با موشک بویینگ به آنجا رسیده است. »
بنیانگذار مجله Street این نقل قول را در توییتر به اشتراک گذاشت و ایلان ماسک هم در توییتر در دو کلمه به آن جواب داد: « Do it »
اسپیس ایکس قرار است در سال ۲۰۲۲ طی یک ماموریت تجهیزات مورد نیاز برای اقامت فضانوردان را به مریخ بفرستد. این شرکت ارسال فضانورد به مریخ را برای دو سال بعد یعنی ۲۰۲۴ در نظر گرفته است نام ماهواره‌بر اسپیس ایکس برای این ماموریت در نظر گرفته شده BFR است. ایلان ماسک قبلا گفته که این نخستین قدم‌ها برای ساخت اقامت‌گاهی برای زندگی انسان‌ها در مریخ است.
بسیار جالب خواهد بود اگر BFR اسپیس ایکس به مریخ برسد و متوجه شود قبل از آن ماهواره‌بر بویینگ در مریخ فرود آمده است. بویینگ با همکاری ناسا روی پروژه‌ای برای برای اعزام انسان به ورای ماه و در عمق فضا کار می‌کند.
کلمات کوتاه ایلان ماسک نشان‌گر رقابت شدیدی در این عرصه است فضای رقابتی که یک گوشه دیگر آن هم جف بزوس (Jeff Bezos)، بنیانگذار آمازون با ماهواره‌بر باو اوریجین (Blue Origin) در آن حضور دارند.
زمان مشخص می‌کند که کدام پروژه زودتر از همه بر مریخ فرود خواهد آمد و برنده این رقابت خواهد بود.

منبع آی تی ایران
با اشتراک گذاری مطلب از اسپاش حمایت کنید
https://espash.ir/?p=7517
مطالب پیشنهادی اسپاش
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها