اتومبیل‌های خودران توسط ماهواره‌ها پشتیبانی می‌شوند

0 637

شرکت خودروسازی جیلی (Geely) چین اعلام کرد تا سال ۲۰۲۵ تعداد ۷۲ ماهواره را برای پشتیبانی سری جدیدی از اتومبیل‌ها به فضا می‌فرستد. این شرکت پیش‌تر از تصمیم خود برای توسعه یک منظومه ماهواره‌ای به منظور پاسخ به نیازهای ناوبری و ارتباط ماهواره‌ای جهت پشتیبانی از اتومبیل‌های خودران خبر داده بود.

این سامانه ماهواره‌ای، ارتباطات V2V (خودرو به خودرو) و V2X (خودرو با هر وسیله ترافیکی دیگر) را فراهم می‌کند و قادر است دقت موقعیت‌یابی را تا سطح سانتی‌متر ارائه دهد. به گفته مدیران جیلی، تحقق رانندگی خودران با استفاده از این منظومه نیازمند ایستگاه‌های زمینی پرهزینه نخواهد بود.

در همین رابطه بخوانید: شناسایی پل‌های در حال سقوط با کمک سامانه ماهواره‌ای جدید

سامانه ماهواره‌ای

شرکت تابعه جیلی مسئول ایجاد منظومه ماهواره‌ای

جیلی در سال ۲۰۱۸ یک شرکت تابعه در حوزه فضایی موسوم به گی‌اسپیس (Geespace) تاسیس کرد تا با ایجاد یک شبکه ماهواره‌ای، به ارائه راهکارهای رانندگی خودران بپردازد. گی‌اسپیس از آن زمان شروع به ساخت یک کارخانه تولید ماهواره در شهر تایژو (Taizhou) کرد. اگرچه تعداد نهایی ماهواره‌های این منظومه مشخص نیست، ظرفیت کارخانه تایژو از برنامه جیلی برای ایجاد منظومه‌ای متشکل از هزاران ماهواره حکایت دارد.

شرکت جیلی به تازگی از خودروهای تمام برقی گلکسی (Galaxy) رونمایی کرده است که برای رانندگی هوشمند از ماهواره‌ها کمک می‌گیرند.

منبع techchina
با اشتراک گذاری مطلب از اسپاش حمایت کنید
https://espash.ir/?p=72844
مطالب پیشنهادی اسپاش
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها