آمریکا سفینه همه‌کاره فضایی می‌سازد

0 399

استارت‌آپ آمریکایی ثینک‌اوربیتال (ThinkOrbital) در حال طراحی یک سفینه فضایی است که ضمن پشتیبانی از سکونت انسان در فضا می‌تواند برای فعالیت‌های مختلف از تولید قطعات در فضا و بازیافت زباله گرفته تا ماموریت‌های نظامی مورد استفاده قرار گیرد. به گفته لی روزن (Lee Rosen)، بنیانگذار ثینک‌اوربیتال، این سفینه فضایی به گونه‌ای مهندسی شده است تا قابل ارتقا باشد و بتوان سامانه‌های مختلف را با آن یکپارچه کرد.

این سفینه فضایی موسوم به ثینک‌پلتفرم (ThinkPlatform) با استفاده از یک بازوی روباتیک در فضا جمع می‌شود و می‌تواند به عنوان جزئی از یک ایستگاه فضایی تجاری بزرگتر عمل کند یا به حامل‌های فضایی مانند استارشیپ (Starship) شرکت اسپیس‌ایکس متصل شود.

استرالیا ناسا فضایی ماهواره

کمک به تولید در فضا

لی روزن می‌گوید: «انتظار می‌رود که در آینده محصولات مختلفی مانند تراشه‌های رایانه‌ای، فیبر نوری یا محصولات دارویی در فضا تولید شوند.» بنا بر اظهارات وی، دلیل اینکه در حال حاضر تولید در فضا در مقیاس بزرگ وجود ندارد، نبود چنین پلتفرم‌هایی برای این منظور است. ثینک‌پلتفرم مانند یکی از ماژول‌های ایستگاه فضایی بین‌المللی خواهد بود که در آن می‌توان انواع فعالیت‌ها را انجام داد؛ اما فعلا چنین ماژولی در ایستگاه فضایی وجود ندارد.

منبع spacenews
با اشتراک گذاری مطلب از اسپاش حمایت کنید
https://espash.ir/?p=71878
مطالب پیشنهادی اسپاش
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها