اتصال تلفن‌های همراه به اینترنت ماهواره‌ای استارلینک تا دو سال دیگر

1 261

شرکت اسپیس‌ایکس اعلام کرد تا اواسط سال ۲۰۲۴ خدمات کامل و پایدار اتصال ماهواره‌ای مستقیم شامل اینترنت ماهواره‌ای را برای تلفن‌های همراه هوشمند در بسیاری از نقاط جهان ارائه می‌کند؛ امری که با مشارکت برخی شرکت‌های فعال در حوزه ارتباطات بی‌سیم صورت می‌گیرد. بنابر اعلام اسپیس‌ایکس، این شرکت با کمتر از یک سوم از ۷۵۰۰ ماهواره نسل دوم استارلینک که اخیرا مورد تایید دولت آمریکا قرار گرفته است، می‌تواند چنین خدماتی را در بسیاری از مناطق دنیا ارائه دهد.

در همین رابطه بخوانید: ایلان ماسک استفاده از اینترنت استارلینک در ایران را تایید کرد

اینترنت ماهواره‌ای استارلینک

همکاری اسپیس‌ایکس و تی-موبایل

ماهواره‌های نسل دوم استارلینک قادرند تا با همکاری شرکت‌های فعال در حوزه ارتباطات بی‌سیم، خدمات تماس، تبادل پیام و استفاده از اینترنت را به تلفن‌های همراه ارائه کنند. اسپیس‌ایکس تاکنون همکاری خود را در این زمینه با شرکت تی‌-موبایل (T-Mobile) برای ارائه خدمات مستقیم به تلفن‌های همراه هوشمند در ایالات متحده اعلام کرده است.

تعداد کل ماهواره‌هایی که به طور همزمان به ایالات متحده و مناطق مختلف آن خدمات ارائه می‌دهند، معمولا بین ۸۰ تا ۱۰۰ ماهواره است. همچنین حداکثر سرعت بارگیری در این خدمت ۱۸.۳ مگابیت در ثانیه و بیشترین سرعت بارگزاری ۷.۲ مگابیت در ثانیه در هر پرتو برآورد شده است. اسپیس‌ایکس تاکنون بیش از ۳۵۰۰ ماهواره را به فضا پرتاب فرستاده و مدت‌هاست ارائه خدمات اینترنت ماهواره‌ای را در بسیاری از مناطق جهان آغاز کرده است.

منبع spacenews
با اشتراک گذاری مطلب از اسپاش حمایت کنید
https://espash.ir/?p=71590
مطالب پیشنهادی اسپاش
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
اصی
اصی
9 ماه قبل

هورا