شکار لحظه های فضایی + عکس

0 3,287

در هزاره ی جدید میلادی ، علاوه بر اینکه تماشاگران آسمان و ستاره شناسان در سراسر جهان شاهد ابرماه های زیبا، شهاب سنگ های بزرگ جذاب و شفق های رنگارنگ بی نظیری بوده اند، پرتاب ها و ارسال های فضایی جدیدی شکل گرفتند و به عرصه ی فضایی شکوه افزودند.بنابراین قصد داریم تا با روالی منظم در قالب آلبوم عکس هایی روزانه همراه شما باشیم.
این شما و عکس های جذاب امروز:
1- ستاره ها و فانوس دریایی از چشم یک ماهی!! : این تصویر غیرمعمول جذاب توسط “مانیش مامتانی” گرفته شده است.لنز چشم‌ماهی (به انگلیسی: Fisheye lens) لنزهایی هستند که حداکثر زاویه دید را به بیننده می‌دهند. معمولاً فاصله کانونی آنها بین ۶ تا ۱۶ میلیمتر است. دلیل نام گذاری این لنزها، شباهت آنها به چشم ماهی و محدب بودن عدسی بیرونی لنز می‌باشد هرچه محدب بودن این عدسی بیشتر باشد زاویه دید، بازتر و انحنای خطوط بیشتر خواهد بود.

2- تاج خیرکننده شفق قطبی: هارون کاهن اسیر این تاج شکوهمند شده و توانسته آن را در دل آسمان برباید.
شَفَق قُطبی (به انگلیسی: Aurora) یکی از پدیده‌های جوی کرهٔ زمین است. شفق قطبی پدیدهٔ ظهور نورهای رنگین و متحرک در آسمان شب است و معمولاً در عرض‌های نزدیک به دو قطب زمین که براثر برخورد ذرات باردارِ ِطوفانهای خورشیدی و یونیزه شدن مولکول‌های موجود در یون‌سپهر (یونوسفر) زمین به وجود می‌آید.

3- رد عبور ماه : این تایم لپس (گذر زمان) ماه توسط گرانت جانسون در پارک ملی مینه سوتا به ثبت رسیده است.پارک ملی مینه سوتا بیش از 880 کیلومتر مربع مساحت دارد و دسترسی به آن تنها با قایق امکان‌پذیر است.

4- ناهمواری های ماه: این تصویر نزدیک از پستی و بلندی های ماه توسط جان چامک شکار شده است.

5- ترانزیت در شکوه خورشید: در این تصویر زیبا هواپیمای خطوط هوایی سنگاپور را ملاحظه می کنیم که در تصویری با پشت زمینه ای از غروب خورشید به ثبت رسیده است.

با اشتراک گذاری مطلب از اسپاش حمایت کنید
https://espash.ir/?p=696
مطالب پیشنهادی اسپاش
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها