استفاده از ماهواره‌های وان‌وب برای ایجاد تحول در صنعت دریانوردی

0 198

شرکت بریتانیایی وان‌وب (OneWeb) توافقی را با یک شرکت کره‌ای به انجام رسانده است تا مخابرات ماهواره‌ای را به منظور تقویت عملیات سامانه‌های نوآورانه این شرکت در حوزه دریانوردی و کشتیرانی فراهم کند. این مشارکت میان وان وب و شرکت اچ‌دی هیوندای آویکوس (HD Hyundai Avikus) صورت می‌گیرد و طی آن دو شرکت برای ارزیابی فناوری جدیدی در کشتی‌ها همکاری خواهند کرد که به اتصال ماهواره‌های مدار لئو نیازمند است.

ماهواره-مخابراتی

برنامه مشترک وان‌وب و آویکوس

در این برنامه، منظومه ماهواره‌ای بزرگ وان‌وب، عملیات‌های از راه دور کشتی‌ها را با بهینه کردن زمان تاخیر و پهنای باند بهبود بخشیده و انتقال اطلاعات از کشتی به ساحل را تسهیل می‌کند. این فناوری پیشرفته با افزایش امکان ارتباط میان کشتی‌ها در سراسر آب‌های آزاد، به ارتقای کیفیت صنعت دریانوردی و بالا بردن ایمنی این حوزه کمک خواهد کرد. آویکوس با این توافق در واقع به دنبال ارائه نسل نوینی از فناوری‌ها برای دریانوردی و کشتیرانی است و این امر را با استفاده از ظرفیت ماهواره‌های مخابراتی وان‌وب عملی خواهد کرد.

گفتنی است وان‌وب برنامه دارد منظومه‌ای متشکل از ۶۴۸ ماهواره را در مدار لئو توسعه دهد که تاکنون بیش از ۴۰۰ ماهواره از این سامانه را به فضا پرتاب کرده است. این شرکت در صدد است خدمات اینترنت ماهواره‌ای را به سراسر جهان ارائه کند.

منبع oneweb
مطالب پیشنهادی اسپاش
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها