رویای آمریکایی برای بخش فضایی ترکیه

1 995

شرکت آمریکایی سیرا اسپیس (Sierra Space) توافقی را با آژانس فضایی این کشور به انجام رسانده است که می‌تواند به همکاری در پروازهای فضایی سرنشین‌دار و سفر به ماه منجر شود. این توافق طیف گسترده‌ای از مشارکت‌ها از جمله تعامل با کسب‌و‌کارهای فضاپایه و دانشگاه‌های ترکیه در پروژه‌های مرتبط با فضا را نیز دربرمی‌گیرد.

در توافق مذکور یک شرکت ترکیه‌ای دیگر به نام اسن سیستم اینتگراسیون (Esen System Integration) وابسته به سیرا اسپیس هم حضور دارد. این شرکت در واقع زیرشاخه سیرا بوده و در زمینه‌های هوانوردی، فضا، دفاع و امنیت فعالیت می‌کند.

از جمله موارد قابل توجه این توافقنامه، استفاده از فضاپیمای دریم چیسر (Dream Chaser) سیرا اسپیس و ماژول‌هایی است که برای ایستگاه فضایی اوربیتال ریف (Orbital Reef) در حال توسعه هستند. اوربیتال ریف قرار است مانند یک گردشگاه توریستی خارج از زمین باشد و می‌تواند برای بسیاری از اهداف تجاری از جمله تحقیقات علمی، پروژه‌های تولیدی، رسانه‌ای، سرگرمی و گردشگری مورد استفاده قرار گیرد.

صنعت فضایی ترکیه

جزئیات بیشتر همکاری ترکیه و شرکت سیرا اسپیس

به علاوه، آن‌ها در زمینه سنجش از دور، سامانه‌های پیشران فضایی، سامانه‌های سرنشین‌دار و ارتباطات فضایی همکاری خواهند کرد. طرفین همچنین در زمینه استفاده از فضای بیرونی کره زمین و ارسال محموله به مدار لئو و ماه به مشارکت با یکدیگر می‌پردازند.

منبع spacenews spacewatch esensi
مطالب پیشنهادی اسپاش
اشتراک در
اطلاع از
guest

1 دیدگاه
بیشترین رأی
تازه‌ترین قدیمی‌ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها