یک اخترشناس مدعی کشف منشا سیگنال موجودات فرازمینی شد!

0 599

آلبرتو کابایرو (Alberto Caballero)، اخترشناس آماتور، باور دارد سیگنال !Wow که شاید مربوط به موجودات فرازمینی باشد، از ستاره‌ای شبیه خورشید که در صورت فلکی قوس (Sagittarius) قرار دارد، به زمین رسیده است. از آنجایی که تلسکوپ گوش بزرگ (Big Ear) در ایالت اوهایو آمریکا در زمان این مشاهده به طرف صورت فلکی قوس قرار داشته است، او به دنبال کشف ستاره‌ای رفت که این سیگنال احتمالا از آن‌جا آمده بود.

کابالرو در نهایت ستاره 2MASS 19281982-2640123 را پیدا کرد که از نظر دما، قطر و روشنایی بسیار شبیه خورشید است و ۱۸۰۰ سال نوری با ما فاصله دارد. این اخترشناس باور دارد که ستاره مذکور می‌تواند گزینه خوبی برای رصدهای بیشتر باشد؛ به ویژه باید دید که چه سیاره‌هایی ممکن است در منطقه قابل سکونت پیرامون این ستاره وجود داشته باشند. اگر دانشمندان موفق به شناسایی این سیاره‌ها شوند، شاید بالاخره بتوانند حیات فرازمینی را در یک سیاره فراخورشیدی پیدا کنند!

سیگنال !Wow به موجودات فرازمینی مربوط است؟

سیگنال یک دقیقه و ۱۲ ثانیه‌ای !Wow در تاریخ ۱۵اوت۱۹۷۷ کشف شد. در پی این سیگنال تلسکوپ گوش بزرگ به دنبال پیام‌های احتمالی در باند فرکانس الکترومغناطیس ۱۴۲۰.۴۰۵۶ می‌گشت که باند مربوط به هیدروژن است. به گفته جری امان (Jerry Ehman)، اخترشناس و کاشف این سیگنال، چون هیدروژن وافرترین عنصر در جهان است، این حدس که تمدن‌های هوشمند در کهکشان راه شیری برای جلب توجه به استفاده از سیگنال راهنمایی نزدیک به فرکانس خط هیدروژن خنثی روی بیاورند، دور از منطق نیست.

موجودات فرازمینی

با توجه به آغاز کار قریب‌الوقوع تلسکوپ فضایی جیمز وب، امیدها برای کشف سرمنشا این سیگنال و پاسخ به بسیاری از سوال‌های دانشمندان درباره حیات فرازمینی افزایش یافته و ممکن است بالاخره بتوان با گونه دیگری از موجودات فضایی هوشمند در جهان آشنا شد. موقعیت تلسکوپ جیمز وب زنده را مشاهده کنید.

منبع digiato
با اشتراک گذاری مطلب از اسپاش حمایت کنید
https://espash.ir/?p=66953
مطالب پیشنهادی اسپاش
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها