سپر کاوشگر مریخ ترک خورد

0 237

سپر محافظ گرمای کاوشگر  مریخ ۲۰۲۰ (Mars۲۰۲۰) در آزمایش‌ها ترک خورده است. این سپر، کاوشگر و سیستم فرود فضاپیما را در برابر گرمای سوزان مریخ محافظت می کند.
حالا ناسا (NASA) هیچ چاره‌ای ندارد جز آنکه از شرکت لاکهید مارتین (Lockheed Martin) بخواهد جایگزینی برای آن بسازد. این محافظ گرما کاوشگر و سیستم فرود فضاپیما را هنگام ورود به اتمسفر مریخ در برابر گرما محافت می‌کند.
از آنجا که این سیستم باید در برابر دمای ۳۸۰۰ درجه فارنهایت مقاومت کند، ناسا و لاکهید مارتین این سپر را در برابر دمایی ۲۰ درصد بیشتر از گرمای زمان فرود در سیاره آزمایش کردند.ناسا هنگام بازرسی متوجه ترکی در لبه خارجی این سپر شد.
اکنون لاکهید مارتین باید یک سپر جدید برای ماموریت بسازد و سپر قدیمی را نیز تعمیر کند تا در آزمایش‌های بیشتر در سال آتی به کار رود.
این اتفاق نشان می دهد چرا سازمان‌ها و شرکت‌های خصوصی فضایی باید ماهواره‌ها، کپسول‌ها و قطعات مختلف را قبل از انجام ماموریت بارها آزمایش کنند.
ماموریت مریخ ۲۰۲۰  با بودجه ۲ میلیارد دلار انجام می‌شود که در آن یک کاوشگر برای جست‌وجوی نشانه‌های حیات این سیاره را کاوش کرده و نمونه جمع آوری می‌کند.

منبع خبرگزاری مهر
با اشتراک گذاری مطلب از اسپاش حمایت کنید
https://espash.ir/?p=6602
مطالب پیشنهادی اسپاش
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها