آغاز سفرهای توریستی نیوشپارد به فضا در سال جاری

0 488

جف بزوس، بنیانگذار شرکت فضایی بلو اوریجین (Blue Origin) از هشتمین پرتاب آزمایشی ماهواره‌بر نیو شپارد (New Shepard) خبر داد.
این پروژه هشتمین پرتاب آزمایشی ماهواره‌بربلو اوریجین و اولین مورد آن در سال جاری میلادی است که با هدف نهایی انتقال مسافران به مدار پایینی زمین صورت می‌گیرد. مدیرعامل این شرکت، باب اسمیت، در چند روز گذشته اعلام امیدواری کرد که شرکت در سال جاری سفرهای توریستی فضایی را کلید خواهد زد.
نیو شپارد که به افتخار آلن شپارد، نخستین فضانورد آمریکایی نامگذاری شده، از یک ماهواره‌بر و کپسولی به نام کپسول خدمه ۲ (Crew Capsule 2.0) با گنجایش ۶ نفر تشکیل شده است.


این پرتاب آزمایشی از پایگاهی در تگزاس صورت می گیرد و در ارتفاع ۹۸ کیلومتر بالاتر از سطح دریا ماهواره‌بر از کپسول جدا خواهد شد. سپس بوستر با کمک موتورها و با سرعت ۱۱ کیلومتر در ساعت روی یک سطح بتنی فرود می آید.
کپسول اما پس از جدا شدن با سرعتی بالغ بر سه هزار کیلومتر در ساعت برای چند دقیقه حرکت می‌کند و سپس با کمک سیستم رانش یکپارچه و سه چتر نجات فرود خواهد آمد.
کپسول خدمه ۲ از پنجره‌هایی بزرگ بهره برده و با هدف کاهش هزینه‌های سفرهای فضایی و تجربه بی‌وزنی در مدار زمین طراحی شده است.

منبع دیجیاتو
با اشتراک گذاری مطلب از اسپاش حمایت کنید
https://espash.ir/?p=6596
مطالب پیشنهادی اسپاش
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها