فضانوردان اولین ماموریت تجاری به ایستگاه فضایی بین‌المللی به زمین بازگشتند

0
زمان مطالعه: < 1 دقیقه

خدمه نخستین ماموریت تجاری به ایستگاه بین‌المللی فضایی موسوم به آکسیوم-۱ (Axiom-1) با موفقیت به زمین بازگشتند و در سواحل ایالت فلوریدا فرود آمدند. این ماموریت را شرکت‌های آمریکایی آکسیوم اسپیس (Axiom Space) و اسپیس‌ایکس با همکاری یکدیگر انجام داده بودند و طی آن ۴ فضانورد ۱۵ روز را در فضا سپری کردند. ابتدا قرار بود فضانوردان آکسیوم-۱ مدت ۸ روز را در ایستگاه فضایی سپری کنند، اما بازگشت آن‌ها به زمین به علت شرایط آب‌وهوایی نامساعد در منطقه فرود به تاخیر افتاد.

در همین رابطه بخوانید: ایستگاه فضایی بین المللی زنده

فضانوردان ایستگاه فضایی بین المللی

در این ماموریت سه شهروند و یک فضانورد سابق ناسا به ازای ۵۵ میلیون دلار بابت هر صندلی حضور داشتند و شرکت آمریکایی آکسیوم اسپیس (Axiom Space) اپراتور آن بود. در عملیات مذکور ناسا نیز به طور غیرمستقیم همکاری داشت تا نخستین مشارکت این آژانس فضایی برای اولین بار نیز صورت گیرد. گفتنی است خدمه آکسیوم-۱ روز ۸آوریل (۱۹فروردین) به وسیله کپسول کرو دراگون (Crew Dragon) سوار بر حامل فضایی فالکون-۹ (Falcon-9) اسپیس‌ایکس به ایستگاه فضایی اعزام شده بودند.

خرید آنلاین برچسب با طرح فضا خرید آنلاین تلسکوپ خرید آنلاین قاب گوشی خرید آنلاین کتاب های نجومی خرید آنلاین کیف با طرح فضا خرید آنلاین لباس با طرح فضا  خرید آنلاین لوازم تحریر با طرح فضا خرید آنلاین ماگ با طرح فضا
منبع digiato digikala
با اشتراک گذاری مطلب از اسپاش حمایت کنید
https://espash.ir/?p=65850
مطالب پیشنهادی اسپاش
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها