فضانوردان ناسا راهپیمایی فضایی ۷ ساعته انجام دادند

0
زمان مطالعه: < 1 دقیقه

دو فضانورد ایستگاه فضایی بین‌المللی یک راهپیمایی فضایی ۷ ساعته را با موفقیت انجام دادند. کایلا بارون (Kayla Barron) و راجا چاری (Raja Chari)، فضانوردان ناسا، روز سه‌شنبه ۱۵مارس (۲۴اسفند) عملیات خود را در ساعت ۸:۰۵ به وقت منطقه زمانی شرقی (ET) آغاز کردند و و پس از گذشت ۶ ساعت و ۵۴ دقیقه آن را به پایان رساندند. این عملیات برای کمک به هموار کردن راه برای ارتقای آرایه‌های خورشیدی آتی ایستگاه فضایی انجام گرفت.

در همین رابطه بخوانید: تجربه راهپیمایی فضایی به صورت مجازی!

راهپیمایی-فضایی-فضانوردان-فضانورد

این دو فضانورد به سراغ یک ساختار خرپایی به نام استاربورد-۴ (Starboard-4) رفتند تا کیت‌های اصلاحی را روی آن نصب کنند؛ امری که ایستگاه فضایی را برای نصب سومین آرایه خورشیدی آماده می‌سازد. تاکنون دو آرایه از شش آرایه خورشیدی ایستگاه فضایی موسوم به آی‌روزا (iROSA) در این ایستگاه نصب شده‌اند.

قرار است دو آرایه بعدی در پاییز آینده با کپسول باری دراگون (Dragon) شرکت اسپیس‌ایکس به این آزمایشگاه مداری برده شوند. نصب هر شش آرایه آی‌روزا مجموع توان ایستگاه فضایی را از ۱۶۰ کیلووات به ۲۱۵ کیلووات افزایش می‌دهد.

خرید آنلاین برچسب با طرح فضا خرید آنلاین تلسکوپ خرید آنلاین قاب گوشی خرید آنلاین کتاب های نجومی خرید آنلاین کیف با طرح فضا خرید آنلاین لباس با طرح فضا  خرید آنلاین لوازم تحریر با طرح فضا خرید آنلاین ماگ با طرح فضا
منبع isna
با اشتراک گذاری مطلب از اسپاش حمایت کنید
https://espash.ir/?p=65003
مطالب پیشنهادی اسپاش
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها