منظومه ماهواره‌ای ترکیه برای ارائه خدمات اینترنت اشیا

0
زمان مطالعه: < 1 دقیقه

شرکت پلن-اس (Plan-S) ترکیه قصد دارد یک منظومه ماهواره‌ای را با هدف ارائه خدمات اینترنت اشیا توسعه دهد. پلن-اس برای این منظور توافقی را با شرکت اسپیس‌ایکس (SpaceX) به انجام رسانده است تا سه ماهواره در نیمه دوم سال جاری میلادی به وسیله ماهواره‌بر فالکون-۹ (Falcon-9) در مدار زمین قرار گیرند. خدمات‌رسانی این ماهواره‌های مخابراتی از سال ۲۰۲۳ آغاز می‌شود و به بخش‌های مختلفی از جمله حمل‌ونقل، مالی، انرژی، هواشناسی، هوانوردی و کشاورزی ارائه خواهد شد. شرکت مذکور همه عناصر ماهواره‌ای لازم از جمله زیرسامانه‌های ارتباطاتی، مدیریت نیرو و کنترل ماموریت را خود برعهده دارد.

پلن-اس در اواسط سال ۲۰۲۱ به عنوان یکی از بزرگترین شرکت‌های ماهواره‌ای خصوصی ترکیه تاسیس شد و از امکانات ساخت و آزمایش فناوری ماهواره‌ها برخوردار است. این شرکت در نظر دارد به ارائه خدمات اینترنت اشیا به ترکیه و همچنین آسیای مرکزی، خاورمیانه و آفریقا بپردازد. پس از پرتاب سه ماهواره اول، استقرار سایر ماهواره‌های منظومه پلن-اس در مدار در سال آینده میلادی صورت می‌گیرد.

خرید آنلاین برچسب با طرح فضا خرید آنلاین تلسکوپ خرید آنلاین قاب گوشی خرید آنلاین کتاب های نجومی خرید آنلاین کیف با طرح فضا خرید آنلاین لباس با طرح فضا  خرید آنلاین لوازم تحریر با طرح فضا خرید آنلاین ماگ با طرح فضا
منبع spacedaily
با اشتراک گذاری مطلب از اسپاش حمایت کنید
https://espash.ir/?p=64648
مطالب پیشنهادی اسپاش
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها