عمان اولین ماموریت فضایی خود را انجام می‌دهد

0
زمان مطالعه: < 1 دقیقه

عمان طی تشکیل کنسرسیومی از شرکت‌های آمریکایی و اروپایی اولین ماموریت فضای عمیق خود را انجام خواهد داد. هدف از ماموریت مذکور انجام تحقیقات علمی و ثبت تصاویر با وضوح بالا در اعماق فضا از زمین عنوان شده است و در آن از فناوری‌های بینایی رایانه‌ای (Computer Vision)، یادگیری ماشین و هوش مصنوعی استفاده می‌شود. این کنسرسیوم همچنین ماهواره‌های کوچک دیگری شامل اولین ماهواره عمان را توسعه داده و به مدار لئو می‌فرستد.

راهکارهای یادگیری ماشین و هوش مصنوعی، تشخیص الگوهای پنهان، شناسایی روندها و پیش‌بینی تغییرات ناشی از آب‌وهوا یا بلایای طبیعی را امکان‌پذیر خواهند بود.

در همین رابطه بخوانید: عمان به‌دنبال پرتاب اولین ماهواره ملی خود تا سال ۲۰۲۴

بر این اساس شرکت آمریکایی ویرجین اوربیت (Virgin Orbit) عملیات پرتاب را برعهده می‌گیرد و شرکت دیگر آمریکایی با نام توآتارا (Tuatara) به همراه شرکت لهستانی ست‌رولوشن (SatRevolution) با همکاری شرکت عمانی اتکو (ETCO) به توسعه ماموریت‌ها می‌پردازند. هر دو ماموریت در راستای دستورالعمل‌های سلطنتی سلطان قابوس بن سعید، پادشاه عمان، و با هدف تحقق چشم‌انداز ۲۰۴۰ این کشور صورت می‌پذیرند.

خرید آنلاین برچسب با طرح فضا خرید آنلاین تلسکوپ خرید آنلاین قاب گوشی خرید آنلاین کتاب های نجومی خرید آنلاین کیف با طرح فضا خرید آنلاین لباس با طرح فضا  خرید آنلاین لوازم تحریر با طرح فضا خرید آنلاین ماگ با طرح فضا
منبع spacewatch muscatdaily
با اشتراک گذاری مطلب از اسپاش حمایت کنید
https://espash.ir/?p=64475
مطالب پیشنهادی اسپاش
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها