شبیه‌سازی لحظه برخورد سیارک‌ها به ماه را تماشا کنید

0
زمان مطالعه: < 1 دقیقه

یک انیمیشن‌ساز، روند احتمالی نمایش برخوردی سیارک‌ها به ماه را در کانال یوتیوب خود (Hazegrayart) به‌تصویر کشیده است. برآورد می‌شود که بیش از ۹ هزار دهانه‌ برخوردی بزرگ در سطح ماه وجود داشته باشد، اما اگر دهانه‌های کوچک‌تر را هم حساب کنیم، احتمالا صدها و حتی هزاران مورد هستند. بشریت به‌ندرت شاهد برخورد یک سیارک با ماه بوده؛ بنابراین نمی‌داند برخورد یک سیارک به ماه چگونه است.

در همین رابطه بخوانید:

ویدئویی خیره‌کننده از دهانه یخ‌زده سیاره سرخ

ماه، حاصل برخورد دو سیاره

ماه حدود ۴.۵ میلیارد سال پیش درنتیجه‌ یک برخورد غیرقابل تصور میان زمین و سیاره‌ دیگری تقریبا به‌اندازه‌ مریخ شکل گرفته است. طی این رویداد، زمین ثابت ماند اما بقایای شناور حاصل از برخورد در فضا کنار هم جمع شدند و قمر طبیعی زمین یعنی ماه را ایجاد کردند.

کره ماه

بدون ماه، زمین شکل دیگری داشت و احتمالا حیات در آن نبود. چون ماه لرزش بیش‌ازحد زمین در محور خود را متعادل می‌کند و عامل ایجاد آب‌وهوای پایدار است. ماه همچنین باعث شکل‌گیری جزرومد است که بر حیات دریایی اثر می‌گذارد. ماه از زمین در برابر برخوردهای فضایی حفاظت می‌کند، سیارک‌ها را به ‌مت خود می‌کشد و کمک می‌کند تا این اجرام از سیاره‌ زمین دور بمانند.

خرید آنلاین برچسب با طرح فضا خرید آنلاین تلسکوپ خرید آنلاین قاب گوشی خرید آنلاین کتاب های نجومی خرید آنلاین کیف با طرح فضا خرید آنلاین لباس با طرح فضا  خرید آنلاین لوازم تحریر با طرح فضا خرید آنلاین ماگ با طرح فضا
منبع digikala
با اشتراک گذاری مطلب از اسپاش حمایت کنید
https://espash.ir/?p=63171
مطالب پیشنهادی اسپاش
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها