دانلود مستند فضایی با زیر نویس فارسی

ایلان ماسک برای خدمات‌رسانی اینترنت ماهواره‌ای در هند مجوز می‌گیرد

0 88
زمان مطالعه: < 1 دقیقه

ایلان ماسک (Elon Musk)، بنیان‌گذار شرکت اسپیس‌ایکس (SpaceX) اعلام کرد با‌توجه‌به مخالفت دولت هند با ارائه بدون مجوز خدمات اینترنت ماهواره‌ای این شرکت، مجوزهای لازم را برای این منظور اخذ خواهد کرد. در‌همین‌راستا بخش اینترنت ماهواره‌ای استارلینک (Starlink) شرکت اسپیس‌ایکس اوایل سال آینده میلادی برای دریافت مجوز در هند اقدام می‌کند.

سانجی بهارگاوا (Sanjay Bhargava)، مدیر اینترنت ماهواره‌ای استارلینک در هند، اظهار امیدواری کرد تا آخر ژانویه۲۰۲۲ برای دریافت مجوز تجاری درخواست ارائه شود.

در همین رابطه بخوانید:

آنچه لازم است درباره اینترنت ماهواره‌ای استارلینک بدانیم

دولت هند اخیرا از اسپیس‌ایکس خواسته تا زمانی‌که مجوز رسمی برای ارائه خدمات اینترنت ماهواره‌ای استارلینک دریافت نکرده است، فروش خدماتش به شهروندان این کشور را متوقف کند. مقامات هند همچنین از شهروندان خود درخواست کرده‌اند فعلا برای دریافت خدمات اینترنت ماهواره‌ای اسپیس‌ایکس اقدام نکنند.

پیش‌ازاین و به‌دنبال درخواست سازمان تنظیم مقررات مخابراتی هند (TRAI) مقرر شده بود شرکت تحت مدیریت ایلان ماسک اینترنت ماهواره‌ای خود را به هند ببرد، اما دولت این کشور هنوز مجوزی برای ارائه خدمات مذکور صادر نکرده است. اسپیس‌ایکس در پاسخ به درخواست TRAI برای راه‌اندازی اینترنت استارلینک در هند، از دولت این کشور خواسته بود با به‌روزرسانی سیاست‌ها در این حوزه، زمینه فعالیت اینترنت ماهواره‌ای باندپهن را فراهم آورد.

در همین رابطه بخوانید:

هند اینترنت ماهواره‌ای را تا زمان صدور مجوز ممنوع کرد

گفته می‌شود تا تاریخ ۱نوامبر (۱۰آبان) بالغ‌بر ۵ هزار پیش‌ثبت نام از طرف شهروندان این کشور برای دریافت اینترنت ماهواره‌ای استارلینک انجام شده است. اسپیس‌ایکس قصد دارد تا پایان سال ۲۰۲۲ به حدود ۲۰۰ هزار کاربر در هند خدمات‌رسانی کند.

منبع mehrnews espash
با اشتراک گذاری مطلب از اسپاش حمایت کنید
https://espash.ir/?p=62829
مطالب پیشنهادی اسپاش
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها