خرید آنلاین برچسب با طرح فضا خرید آنلاین تلسکوپ خرید آنلاین قاب گوشی خرید آنلاین کتاب های نجومی خرید آنلاین کیف با طرح فضا خرید آنلاین لباس با طرح فضا  خرید آنلاین لوازم تحریر با طرح فضا خرید آنلاین ماگ با طرح فضا

کشف عنصر موجود در دندان انسان در یک کهکشان دوردست

دانلود مستند فضایی با زیر نویس فارسی

0
زمان مطالعه: < 1 دقیقه

ستاره‌شناسان انگلیسی برای نخستین بار با استفاده از رصدخانه آلما (ALMA) در شیلی توانستند عنصر فلوئور را که در دندان و استخوان انسان یافت می‌شود، در یک کهکشان دوردست پیدا کنند. بررسی محققان حوزه نجوم نشان داد فلوئور در شکل هیدروژن فلوئوراید در ابرهای گازی بزرگ کهکشان دوردست NGP–190387 که ۱۲ میلیارد سال نوری با زمین فاصله دارد، موجود است.

دوردست‌ترین اکتشاف فلوئور

منبع احتمالی فلوئور در کهکشان‌ها

به‌گفته پژوهشگران دانشگاه هرتفوردشایر (University of Hertfordshire) انگلستان، ستاره‌هایی که فلوئور را در سراسر کیهان رها می‌کنند، احتمالا زندگی سریعی داشته و در جوانی از بین رفته‌اند. این ستاره‌های تکامل‌یافته که محققان منشا آن‌ها را ستاره ولف–رایه (Wolf-Rayet) می‌دانند جرم زیادی دارند، اما تنها برای چند میلیون سال زنده می‌مانند که در مقایسه با ۱۳ میلیارد سالی که جهان وجود داشته، زمان کوتاهی است. همچنین این مرحله چند صد هزار سال زمان می‌برد، اما مدت زمان مذکور در مقایسه با طول عمر یک ستاره، بسیار کوتاه بوده و از هر صد میلیون ستاره تنها یکی آن‌قدر بزرگ است که به ولف–رایه تبدیل شود.

منبع isna instagram
با اشتراک گذاری مطلب از اسپاش حمایت کنید
https://espash.ir/?p=62650

به 9000 هزار فالوئر اینستاگرام اسپاش بپیوندید

مطالب پیشنهادی اسپاش
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها