شکست در انتظار ایلان ماسک

0 348

مدیر عامل بوئینگ (Boeing) ادعا کرده که شکست ایلان ماسک (Elon musk) در رسیدن به مریخ حتمی است. وی به شوخی گفته است که خودردوی تسلای رودستر را به زمین باز می‌گرداند.
گفته‌های مدیرعامل بوئینگ در مورد شکست ایلان ماسک باعث شده تا آتش رقابت بین این دو شرکت دوباره زبانه بکشد. شرکت بوئینگ مدتی است که با ناسا همکاری می‌کند و قصد دارد فضانوردان این ارگان را در آینده‌ای نزدیک به فضا بفرستد. سال آینده فضاپیمای استارلاینر (Starliner)  بوئینگ سه فضانورد ناسا را طی سفری دو هفته‌ای به ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) منتقل می‌کند.
این مسئله رقابت بین دو شرکت خصوصی در زمینه فعالیت‌های فضایی را بیشتر کرده و هر دو‌ی آن‌ها سعی دارند در این مسابقه پیروز شوند. چندی پیش اسپیس ایکس (SpaceX) نیز اعلام کرد که در حال آماده شدن برای انتقال انسان به ماه است.
شکست ایلان ماسک و بازگرداندن خودروی تسلا از فضا
مدیر عامل بوئینگ در صحبت‌های اخیرش در مورد شکست ایلان ماسک سخن گفته و به شوخی اعلام کرده که ممکن است تسلای رودستر ایلان ماسک را به زمین برگرداند. او در ادامه اسپیس ایکس را به چالش کشید و ادعا کرد که قادرند آن‌ها را در رسیدن به کره‌ مریخ شکست دهند. او دراین‌باره گفت که آن‌ها اولین انسان را در طول حیات به کره ماه خواهند برد و این مسئله تنها ده سال طول خواهد کشید.
اسپیس ایکس نیز تقریباً چنین برنامه‌ ای دارد و قصد دارد در همین بازه زمانی افراد را به کره مریخ بفرستد. اکنون باید منتظر بود و دید در این مبارزه چه کسی پیروز می شود و آیا واقعا به گفته مدیرعامل بوئینگ ، شکست ایلان ماسک حتمی است؟!

منبع تکراتو
با اشتراک گذاری مطلب از اسپاش حمایت کنید
https://espash.ir/?p=6235
مطالب پیشنهادی اسپاش
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها