پشتیبانی فضایی از ارتش و نیروی دریایی روسیه

0 1,060

سیروس برزو: تنها دو هفته پس از اظهارات ژنرال دیوید گلدفین، فرمانده نیروی هوایی آمریکا که گفته بود آمریکا باید آماده جنگ و پیروزی در فضا شود سرگئی شایگو وزیر دفاع روسیه طی مصاحبه‌ای تأکید کرد که روسیه باید سامانه پیشرفته مداری مجهز به ماهواره‌های نظامی را برای پشتیبانی از ارتش و نیروی دریایی مستقر کند.
وی طی یک کنفرانس تلفنی با نمایندگان صنعت موشک و فضایی روسیه گفت:” تنها با داشتن سامانه پیشرفته فضایی, نیروهای مسلح حداکثر اثربخشی ممکن را خواهند داشت به همین دلیل، ما توجه ویژه‌ای به این موضوع می‌کنیم.” شایگو اضافه کرد: “رئیس جمهور روسیه بارها بر این نکته تأکید کرده است که ارتش و نیروی دریایی ما باید نه تنها نیازهای امروز را برآورده سازند، بلکه باید برای اقدامات فردا آماده شوند و این مسئله، بدون شک، مستقیما بستگی به وجود یک سامانه پیشرفته نظامی فضایی دارد”.
اعلام شایگو تنها دو هفته پس از تاکید ژنرال دیوید گلدفین فرمانده نیروی هوایی مبنی بر ” بر آماده سازی برای جنگ فضایی” بیان شده است. گلدفین در اواخر ماه گذشته اظهار داشت او معتقد است آمریکا باید توان خود را طی چند سال آینده به مبارزه از طریق فضا صرف کند. او گفته بود صرف نظر از نشان دادن تخصص، آمریکا باید برتری فضایی خود را اعمال کند.
ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، به مجموعه‌ای از سلاح‌های پیشرفته موشکی را که برای حفظ تعادل استراتژیک جهانی در راستای توزیع واحدهای سیستم دفاع موشکی در مرزهای غربی روسیه و آسیای شرقی طراحی شده‌اند اشاره داشت.

با اشتراک گذاری مطلب از اسپاش حمایت کنید
https://espash.ir/?p=6148
مطالب پیشنهادی اسپاش
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها