انسان ۱۸۱ هزار کیلوگرم زباله در ماه رها کرده است

0 682

گزارش‌های جدید نشان می‌دهد انسان بیش از ۱۸۱ هزار کیلوگرم زباله در ماه رها کرده که شامل یک شاخه زیتون از جنس طلا، پرعقاب و جست‌وجوگرهای فضایی است.
برخی از این زباله‌ها عبارتند از یک شاخه زیتون از جنس طلا، مدارگردهای ماه، یک چکش، پرعقاب و یک پرچم بخش اعظم این وسایل را فضانوردانی در این ستاره رها کردند که بین سال‌های ۱۹۶۹ تا ۱۹۷۲ در برنامه آپولو به آنجا سفر کردند.
البته بخش دیگر زباله‌ها مربوط به  ماموریت‌های بی‌سرنشین جست‌وجوگرهای فضایی متعلق به آمریکا، روسیه، ژاپن، هند و اروپا است.
ویلیام بری، یکی از تاریخ شناسان ناسا، در این باره می‌گوید:«البته تعیین مقدار دقیق زباله‌ها در ماه کار مشکلی است اما به نظر می‌رسد بیش از ۱۸۱ هزار کیلوگرم باشد. با توجه به تجهیزات فضایی سنگینی که در این ستاره جا مانده (مانند ۵ کاوشگر) این رقم چندان دور از ذهن نیست.
بسیاری از زباله‌های قدیمی کاوشگرهای ماه هستند که برای بررسی وضعیت آب وهوا به آنجا فرستاده شدند. دردهه ۱۹۶۰ میلادی عده‌ای از دانشمندان معتقدند بودند سطح ماه دارای شن‌های روان است اما این کاوشگرها پس از پایان ماموریت در ماه باقی ماندند و غلط بودن این نظریه را نشان دادند.


منبع خبرگزای مهر
با اشتراک گذاری مطلب از اسپاش حمایت کنید
https://espash.ir/?p=5995
مطالب پیشنهادی اسپاش
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها