در صنعت هوافضا نباید فقط به دنبال پرتاب ماهواره بود

0 351

معاون پژوهشی دانشگاه صنعی امیرکبیر با اشاره به کاربردهای فراوان صنعت هوافضا گفت:«در این صنعت نباید فقط به فکر پرتاب ماهواره بود و می‌توان به خدمات فراوان ناشی از داده‌های این صنعت توجه کرد».
دکتر حسین حسینی تودشکی عصر چهارشنبه در اولین رویداد ایده پردازی هوافضای انجمن علمی دانشکده هوافضا ایرآپ افزود:«هرچه مشتری‌های نوآوران و کارآفرینان سازمان‌های بزرگ‌تر باشند، عامل خطر در پذیرش آن نوآوری بالاتر می‌رود و هر چقدر مردم مخاطب نوآوری باشند خطر کمتری خواهد داشت».
وی ادامه داد:«در حوزه هوافضا می‌توان از داده‌های موجود سازمان فضایی به خوبی استفاده کرد و نرم افزارهای موبایلی ساخت که نیاز مردم را در حوزه‌های مختلف هواشناسی و محیط زیست تامین کند».
عضو هیات علمی دانشاه امیر کبیر همچنین بااشاره به بحث نوآوری در دانشگاه های نسل سوم بیان کرد:«ماموریت این دانشگاه‌ها فقط پرداختن به تولید ثروت از علم نیست بلکه در کنار دیگر فعالیت‌های آموزشی، فعالیت‌های پژوهشی نیز باید به کارآفرینی بپردازند».
حسینی تودشکی تاکید کرد:«پژوهش‌های کاربردی از جنس نیازهای روز مردم است اما همچنین باید به پژوهش‌هایی توجه شود که نیازهای آینده را تامین کند».
معاون پژوهشی دانشگاه امیرکبیر عنوان داشت:«اگر به این کلان روندها توجه نکنیم به خصوص در زمانی که مشکلات اقتصادی افزایش می‌یابد یقینا در حوزه‌های مختلف انرژی، سلامت و ایمنی دچار مشکل خواهیم شد».


منبع خبرگزاری ایرنا
با اشتراک گذاری مطلب از اسپاش حمایت کنید
https://espash.ir/?p=5933
مطالب پیشنهادی اسپاش
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها