ساخت اولین فیلم سینمایی در ایستگاه فضایی بین‌المللی

روسیه برای تهیه نخستین فیلم سینمایی در فضا یک کارگردان و یک بازیگر را از پایگاه فضایی بایکونور (Baikonur) در قزاقستان به ایستگاه فضایی بین‌المللی اعزام کرد. این کشور کلیم شیپنکو (Klim Shipenko) و یولیا پرسیلد (Yulia Peresild)، کارگردان و بازیگر روس، را به‌همراه یک فضانورد به‌نام آنتوان شاکپلروف (Anton Shkaplerov) به مدار زمین فرستاد. عملیات مذکور روز سه‌شنبه ۵اکتبر (۱۳مهر) ساعت ۰۸:۵۵ به‌وقت گرینویچ به‌وسیله کپسول سایوز ام‌اس-۱۹ (Soyuz MS-19) سوار بر حامل فضایی سایوز-۲ (Soyuz-2) انجام شد.

این فیلم «چالش» (The Challenge) نام دارد و داستان پزشکی را روایت می‌کند که در مدت زمانی کوتاه به ایستگاه فضایی بین‌المللی اعزام می‌شود تا جان یک فضانورد را نجات دهد. پرسلید و شیپنکو قرار است به‌مدت ۱۰ روز در بخش روسی ایستگاه فضایی بمانند، با کمک فضانوردان به فیلمبرداری بپردازند و سپس به زمین بازگردند. شاکپلروف نیز برای انجام ماموریتی شش ماهه در ایستگاه فضایی خواهد ماند. بدین ترتیب پرسیلد پیش از تام کروز، بازیگر مشهور هالیوود، برای تهیه فیلم به ایستگاه فضایی خواهد رسید.

فیلم فضایی روسیه
از چپ به راست: یولیا پرسیلد، آنتوان شاکپلروف، کلیم شیپنکو

آژانس فضایی آمریکا هم در صدد ساخت فیلمی با بازی تام کروز در ایستگاه فضایی بین‌المللی است؛ البته از زمان انتشار این خبر تاکنون زمان‌بندی دقیقی برای انجام این سفر اعلام نشده است. اولین گزارش درباره همکاری ناسا با تام کروز مدتی پیش منتشر شد و در آن به همکاری این بازیگر با شرکت اسپیس‌ایکس (SpaceX) نیز اشاره شده بود.

در همین رابطه بخوانید: همکاری تام کروز با ناسا برای ساخت اولین فیلم در ایستگاه فضایی بین‌المللی

منبع rocketlaunch nytimes isna
نوشته‌های که ممکن است علاقه‌مند باشید :
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.