عبور یک شهاب‌سنگ از کنار زمین با فاصله کمتر تا ماه

0 528

پروژه تلسکوپ مجازی به‌تازگی موفق به ثبت تصاویری شده است که نشان می‌دهد یک شهاب‌سنگ با فاصله‌ای نزدیک‌تر از فاصله ماه و زمین، از کنار سیاره ما عبور کرده است.
یکی از تئوری‌های بسیار محبوب درزمینهٔ انقراض دایناسورها، برخورد یک شهاب‌سنگ با زمین است. این تئوری موجب شده است که بسیاری از انسان‌ها از برخورد شهاب‌سنگ با زمین و تبعات این امر واهمه داشته باشند. به این ترتیب وقتی که یک شهاب‌سنگ قرار است از فاصله‌ای نزدیک به کره زمین عبور کند، بسیاری از ساکنان سیاره ممکن است ترس مهیبی را تجربه کنند.
با این حال ظاهرا این اتفاق افتاده است ولی اثرات آن به‌هیچ‌عنوان به حدی نبود که بخواهیم ترسی از آن را تجربه کنیم. براساس گزارش‌های پروژه تلسکوپ مجازی، یک شهاب‌سنگ در ۷اسفند ماه  از کنار کره زمین رد شده است. این شهاب‌سنگ فاصله بسیار اندکی با سیاره ما داشته است و بر پایه اطلاعات منتشر شده، این فاصله کمتر از فاصله زمین و ماه بوده است.
دانشمندان دو نظر متفاوت درباره این شهاب‌سنگ دارند. تئوری نخست حاکی از آن است که این جرم فضایی دارای ابعادی برابر با ۴ متر بوده است و از نظر اشیاء موجود بر روی زمین، تقریبا هم‌اندازه یک خودروی فولکس‌واگن کلاسیک بوده است. با این حال گروه دوم، ابعاد این شهاب‌سنگ را بزرگ‌تر می‌دانند و معتقدند که اندازه این جرم فضایی نزدیک به ۱۰ متر بوده است که در مقام مقایسه می‌توان آن را هم‌اندازه یک اتوبوس دوطبقه دانست.
در این میان موضوع جالب این است که با توجه به تکنیک برداشت تصاویر توسط پروژه تلسکوپ مجازی، این شهاب‌سنگ در مرکز تصویر به‌صورت یک نقطه ثابت دیده می‌شود ولی سایر اجرام ثابت، دارای دنباله‌هایی در این تصاویر هستند. به این ترتیب می‌توانید با دیدن تصویر این خبر، شهاب‌سنگ یاد شده را به شکل یک نقطه مشاهده کنید.


منبع سینا پرس
با اشتراک گذاری مطلب از اسپاش حمایت کنید
https://espash.ir/?p=5925
مطالب پیشنهادی اسپاش
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها