ایجاد سامانه‌های پایش ماهواره‌ای

0 887

رئیس سازمان فضایی با اشاره به اقدام این سازمان در ایجاد برخی سامانه‎‌های پایش ماهواره‌ای گفت:«چندین خدمت کاربردی از طریق درگاه سازمان فضایی ایران قابل دسترسی است».
مرتضی براری در صفحه شخصی خود در اینستاگرام نوشت:«سازمان فضایی ایران با هدف گسترش خدمات مبتنی بر فناوری سنجش از دور به جامعه کاربران، با اتخاذ رویکردی جدید، آمادگی تأمین و ارائه داده‌های ماهواره ای به کسب و کارهای نوپا را دارد».
وی گفت:«در حال حاضر، سازمان فضایی ایران اقدام به ایجاد برخی سامانه‌های پایش ماهواره‌ای کرده که شامل بیست خدمت کاربردی قابل دسترس از طریق درگاه سازمان فضایی ایران است».
معاون وزیر ارتباطات با اشاره به این خدمات ادامه داد:«برخی از این خدمات شامل پایش منابع آب (سطوح دریاچه های ارومیه، بختگان، مهارلو)، پایش گرد و غبار در سطح کشور و منطقه، پایش برف در سطح کشور و منطقه، پایش زلزله، سیل و خشکسالی می شود».
رئیس سازمان فضایی ایران تاکید کرد:«در رویکرد جدید و به منظور حمایت از شکل‌گیری کسب و کارهای جدید در این حوزه، جهت‌گیری سازمان به ایجاد زیرساخت و بستر ارائه خدمات در کنار تامین داده‌های فضایی مورد نیاز و در اختیار قرار دادن آن به شرکت‌های خدمات دهنده است».
وی هدف از این رویکرد را رفع نیازهای کشور و فراهم شدن زمینه ایجاد اشتغال پایدار برای فعالان این حوزه عنوان کرد.


منبع خبرگزاری ایرنا
با اشتراک گذاری مطلب از اسپاش حمایت کنید
https://espash.ir/?p=5797
مطالب پیشنهادی اسپاش
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها