تاریخچه موجودات فضایی

0 1,035

تاکنون بارها و بارها از اشیا پرنده ناشناس کروی شکل درخشان که از آسمان کشورهایی همچون ژاپن، روسیه، چین، انگلیس، آمریکا، فرانسه و ….. گذشته‌اند عکس‌ها، فیلم‌ها و مطالبی شنیده و خوانده‌ایم. برخی این اشیا را متعلق به آزمایش‌ها نیروهای آمریکایی و روسی دانسته‌اند، اما اگر این امر واقعیت داشته باشد چرا این اشیا در سرتاسر دنیا همچون کشورمان دیده‌شده است؟ آیا به‌راستی موجودات فضایی وجود دارند؟ در این گزارش می‌خواهیم به تاریخچه موجودات فضایی در ایران بپردازیم و همچنین به آیات و روایاتی در مورد موجودات فضایی در قرآن و احادیث بپردازیم.

موجودات فضایی در ایران باستان
در اکتشافات متعدد که در آثار باستانی کشورمان انجام‌شده است آثار و شواهد متعددی در مورد اشکال عجیبی به‌دست‌آمده که می‌توان دلیلی بر رفت‌وآمد موجودات فضایی درگذشته‌های دور بر روی زمین باشد که از این آثار می‌توان به چند مورداشاره کرد:
۱-یک مجموعه علائم حلقوی و خطی که در تیمره (کوه‌های اطراف خمین) کشف‌شده است که وقتی آن‌ها را آنالیز می‌کنیم، فرمول C23 H46 یعنی فرمول یک سیلیکون نیمه‌هادی درست می‌شود که در ادوات مخابراتی و ماهواره‌ها کاربرد دارد. شگفت این است که وقتی پیوندهای خطی و حلقوی فرمول را به هم وصل می‌کنیم شبیه انسان فضایی می‌شود. (قدمت: (ح) هزارهٔ اول ق.م)

 
 
۲- نقوش بزهای کوهی حکاکی شده در آریزونا، کالیفرنیا و کلرادو امریکا آن‌قدر ازنظر طرح، اندازه و روح موجود در حکاکی‌ها با نمونه نقوش حکاکی شده در ایران (تیمره) شبیه به هم هستند که کمتر هنرمندی است که می‌تواند به‌راحتی این نقوش جادویی را از هم تفکیک کند.

 
۳- یک شئ آئرودینامیک که شباهت نزدیک به سفینه یا رهنوردهای فضایی دارد، انسانی بالباسی عجیب و سری بزرگ که شباهت به لباس و کلاه‌خود فضانوردان دارد.

 

اشیای پرنده ناشناخته در آسمان تهران (۱۳۵۵)

یکی از مشهورترین و معتبرترین گزارش‌های جهانی درباره رؤیت یوفوها مربوط به ایران است. (۱۹ سپتامبر ۱۹۷۶ مطابق ۲۹ شهریور ۱۳۵۵).  حدود ساعت ده و نیم شب ۳۰ شهریور ۱۳۵۵، تماس‌های مردم با نیروی هوایی ارتش خبر از رؤیت شئ پرنده و مرموز در افق شمالیِ تهران و منطقه شمیرانات داد ، ساعاتی بعد، چند نفر از مردم محله‌های آزادی و شادمهر هم گزارش‌هایی مبنی بر رؤیت شئ ناشناس و نورانی به برج مراقبت فرودگاه مهرآباد مخابره کردند.

پس از تأیید این گزارش‌ها توسط برج مراقبت فرودگاه مهرآباد، از پایگاه هوایی شاهرخی (شهید نوژه) دو فروند F-4 Phantom  عازم تهران می‌شوند، خلبان هواپیمای اول پس از نزدیک شدن به شئ متوجه ازکارافتادن آلات دقیق و وسایل ارتباط رادیویی هواپیما شده و این موضوع را به برج مراقبت اطلاع می‌دهد، خلبان هواپیمای دوم که دقایقی بعد به محل تعقیب و گریز می‌رسد، تلاش می‌کند به شئ ناشناخته نزدیک شده و آن را مشاهده کند.
خلبان این جنگنده در خاطرات خود می‌گوید: «اشیا پرنده خیلی سریع حرکت می‌کرد و با سرعت‌بالا جابجا می‌شد از خود چهار نور ساطع می‌کرد و از قسمت بالای آن نوری قرمز و چشمک‌زن، در پایین نوری نارنجی‌رنگ و در طرفین نوری آبی‌رنگ ساطع می‌شد. این نورها به‌قدری شدید بودند که امکان دیدن بدنه این شئ وجود نداشت»
پس از نزدیک‌تر شدن، جسمی نورانی و کوچک از آن جداشده و به هواپیما نزدیک می‌شود، خلبان تصور می‌کند که موشکی به سمت وی شلیک‌شده است: «من فکر کردم موشکی به سمت من شلیک‌شده و سعی کردم با موشک‌های حرارتی آن را هدف قرار دهم؛ اما وقتی موشکم را انتخاب کردم، متوجه ازکارافتادن وسایل و خاموش شدن همه چراغ‌ها بر روی صفحه مقابلم شدم. در آن لحظه آلات دقیق شروع به نوسان کردند و ارتباط رادیویی هم از کار افتاد «بشقاب‌پرنده همچنان با سرعت سرسام‌آوری حرکت می‌کند؛ هر دو جنگنده به سمت فرودگاه مهرآباد می‌روند؛ برای یک‌لحظه برق کل فرودگاه قطع و وصل می‌شود، شیشه‌ها به لرزه درمی‌آیند و زمانی که بشقاب‌پرنده از فرودگاه فاصله می‌گیرد، همه‌چیز به حالت عادی بازمی‌گردد. جنگنده‌ها تصمیم می‌گیرند از صحنه خارج شوند؛ با دور شدن هواپیماها، جسم نورانی هم از تعقیب آنان صرف‌نظر می‌کند. تعقیب و گریز در آسمان تهران ادامه می‌یابد؛ خلبان روئیت چند جسم نورانی دیگر را در بالای سرخود و سایر نقاط تهران گزارش کرده است؛ اما هر بار همانند مورد اول با نزدیک شدن به آن اجسام، ارتباطات رادیویی هواپیما از کار می‌افتد. دقایقی بشقاب‌پرنده‌ها دور می‌شوند و جنگنده‌ها هم به دستور فرماندهی به سمت پایگاه بازمی‌گردند و ماجرا تمام می‌شود.

گزارش DIA و بازتاب حادثه
مدارک مربوط به حادثه یوفو در تهران به‌خوبی توسط (سازمان اطلاعات دفاعی ایالات‌متحده آمریکا) موسوم به DIA جمع‌آوری و تأیید شد و نسخه‌هایی از گزارش آن برای کاخ سفید، وزارت کشور، ستاد مشترک ارتش، سازمان امنیت ملی NSA و سازمان جاسوسی مرکزی آمریکا یا همان CIA ارسال شد. که می‌توان این گزارش‌ها را در زیر مشاهده کنید.


   
رؤیت بشقاب‌پرنده‌های فرازمینی بر فراز عباس‌آباد تهران – سال ۱۳۶۵
یک جوان تهرانی در سکوت و خلوت سحرگاهی پارک جنگلی عباس‌آباد با صحنه هیجان‌انگیز و تکان‌دهنده‌ای روبه‌رو می‌شود، پرواز بشقاب‌های پرنده بر فراز تپه‌های عباس‌آباد…
دکتر داریوش ادیب متخصص شیمی و سنگ‌های قیمتی و صاحب تألیفات بی‌شمار علمی و یکی از کارشناسان «UFO» (اشیای پرنده ناشناخته) در پیشگفتار کتاب خود به نام «اسرار بشقاب‌های پرنده» می‌نویسد: در سال ۱۳۶۵، روزی جوانی نزد من آمد و با هیجان فراوان از حضور بشقاب‌های پرنده در محوطه پارک جنگلی عباس‌آباد تهران خبر داد. او اصرار داشت که در ساعت‌های اولیه صبح چند بشقاب‌پرنده در آنجا دیده و از چند شاهد نیز برای ارتباط ادعای خود نام می‌برد…
با سؤال‌هایی آمیخته به ناباوری و تمسخر با او برخورد کردم و قاطعانه گفتم مقوله بشقاب‌های پرنده، ساخته‌وپرداخته ذهن دانشمندان آمریکایی بعد از جنگ جهانی دوم است.
دکتر ادیب در ادامه می‌نویسد: «فردای آن روز، آن جوان باحالتی عصبی، ادعای خود را با این عبارت که «امروز هم آن‌ها آمدند» تکرار کرد و من برای خاتمه دادن به این بحث از او خواستم برای صحت حرف‌هایش بهتر است از بشقاب‌پرنده‌ها عکس بگیرد.»
دکتر داریوش ادیب می‌گوید: «در دوران تحصیل در امریکا، خوانده بودم که دو روز پی‌درپی بشقاب‌پرنده‌ای در حوالی نقاط مهمی چون نیروگاه‌های اتمی یا مراکز رادیوتلسکوپ‌های عظیم در پرواز بودند، اما هرگز نشنیده بودم که بشقاب‌پرنده‌ای چند روز متوالی در محلی آن‌هم در آسمان تپه‌های عباس‌آباد آمدورفت کرده باشد.»
دو روز بعد همان جوان با دو حلقه فیلم و درحالی‌که از شدت هیجان می‌لرزید، به دیدار دکتر ادیب می‌آید و بالکنت زبان می‌گوید: «آن‌ها … دوباره آ… مد…ند… از آن…. ها فیلم گرفتم.»
دکتر ادیب این‌گونه ادامه می‌دهد: «هنگامی‌که عکس‌های چاپ‌شده را دیدم، باوجود دلایل حیرت‌انگیزی که در آن‌ها وجود داشت، اصالتشان باورکردنی نبود…
باگذشت دو سال از این ماجرا روزی از پارک جنگلی رد می‌شدم، به تعدادی باغبان برخورد کردم و ضمن حرف زدن با آن‌ها، ماجرای بشقاب‌پرنده را پیش کشیدم و باکمال تعجب یکی از باغبان‌ها به توصیف روزهایی پرداخت که جوان موردبحث، بشقاب‌پرنده‌ها را در تپه‌های عباس‌آباد دیده و عکس گرفته بود.»
به گفته دکتر ادیب برخی از عکس‌های جوان ایرانی همراه با تأییدیه کارشناس لابراتوار کداک در انگلیس در شماره سپتامبر ۱۹۹۰ مجله FSR به چاپ رسیده است. ماجرای جوان ایرانی باعث شد تا دکتر داریوش ادیب با علاقه‌مندی به بحث بشقاب‌پرنده، خود در زمره کارشناسان زبده مطالعات اشیای پرنده ناشناخته «UFO» درآید.


گزارش‌های اخیر در مورد یوفو
۲۵ و ۲۶ فروردین‌ماه ۱۳۸۳ خبرگزاری‌ها خبر مشاهده شیء ناشناس نورانی را در آسمان مشکین‌شهر و اردبیل دادند، بلافاصله صداوسیما تصاویری که توسط یک دوربین غیرحرفه‌ای‌ای از این اجرام تهیه‌شده بود منتشر ساخت و بدین ترتیب موج جدید آغاز شد. خبرگزاری‌های مختلف کشور در کمتر از ۷۲ ساعت بیش از ۶ خبر از رؤیت این اجرام در آسمان شهرهای مختلف ایران از مشکین‌شهر و اردبیل گرفته تا گنبدکاووس و تبریز و اراک و اشنویه و سنندج و… منتشر کردند.
در آن زمان امیر سرتیپ دوم موسوی، در گفت‌وگو با صداوسیما گفت: «اشیا پرنده ناشناس گزارش‌شده که در رادارهای نیروی هوایی ثبت‌نشده‌اند، در ارتفاعی قرار دارند که تهدیدی برای فضای کشور تلقی نمی‌شوند.»
وی با تأکید بر اینکه نیروی هوایی به‌عنوان مسئول امنیت فضای کشور، از گذشته مسئله یوفوها را با جدیت پیگیری کرده است، اظهار داشت: «بااینکه این اشیا به دلیل ارتفاع بالا و قرار نداشتن دربرد رادارهای نیروی هوایی، تهدیدی برای آسمان کشور تلقی نشده و امکان اقدام تاکتیکی علیه آن‌ها نیز وجود ندارد، ولی نیروی هوایی، تمام این اشیا ناشناخته را ارزیابی کرده و کلیه گزارش‌ها و اخبار مربوط به مشاهده یوفوها را ثبت و بررسی می‌کند.»
امیر موسوی با اذعان به‌دشواری تخمین فاصله این اشیا از زمین خاطرنشان کرد: مسئله قرار داشتن یوفوها در ارتفاع بسیار بالابر اساس تجربه به‌دست‌آمده است، به‌طوری‌که خلبان‌هایی که پس از مشاهده این اشیا ناشناس به سمت آن‌ها پرواز کرده‌اند، این بعد ارتفاع را کاملاً احساس کرده‌اند.
معاون عملیات نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی در پایان با ابراز اطمینان نسبت به بی‌خطر و بی‌اثر بودن یوفوهای مشاهده‌شده در آسمان شهرهای شمالی کشور، بر آمادگی کامل نیروی هوایی در دفع هرگونه تحرک هوایی خصمانه در فضای کشور تأکید کرد.
در سال‌های اخیر گزارش‌های متعددی از مشاهده اشیا نورانی در کشور دیده‌شده که ما تنها به مورد فوق بسنده می‌کنیم.
آیاتی از قرآن کریم که وجود موجودات فضایی را اثبات می‌کنند!
در اینجا آیاتی از قرآن و نیز احادیث و روایاتی که وجود حیات بر سیارات دیگر را تأیید کرده‌اند باهم مرور می‌کنیم: 
۱-تسبیح له‌السموات‌السبع والارض و من فیهن و ان من شی‌ءالایسبح بحمده و لکن لاتفقهون تسبیحهم انه کان حلیماً غفورا.
آسمانهای هفتگانه و زمین و هر کس که در آن‌هاست او را تسبیح می‌گویند و هیچ‌چیز نیست مگر اینکه در حال ستایش تسبیح او می‌گوید ولی شما تسبیح آن‌ها را درنمی‌یابید به‌راستی‌که او همواره بردبار [و] آمرزنده است. (آیه ۴۴ سوره الاسراء)
۲-  الا سیجدوالله‌الذی یخرج‌الخب، فی‌السموات‌والارض و یعلم ما تخفون و ما تعلنون
چرا برای خداوندی سجده نمی‌کنند که آنچه را در آسمان‌ها و زمین پنهان است خارج (و آشکار) می‌سازد، و آنچه را پنهان می‌دارید یا آشکار می‌کنید می‌داند؟!(آیه ۲۵ سوره نمل)
۳- افعیینا بالخلق‌الاول بل هم فی‌لبس من خلق جدید.
مگر ما از آفریدن بار نخست عالم خسته شدیم؟ نه همه این حرف‌ها را می‌دانند ولی نسبت به خلقت جدید در قیامت شک دارند. (آیه ۱۵ سوره ق)
۴- له‌مقالیدالسموات‌والارض والذین کفرو ابایات الله اولئک هم‌انحا سرون.
کلیدهای آسمان‌ها و زمین از آن اوست و کسانی که به آیات خداوند کافر شدند زیانکاران‌اند. (آیه ۶۳ سوره الزمر)
این گزارش حاکی از آن است که چون روز قیامت به انسان‌ها و عقاب و ثواب آن‌ها تعلق دارد لذا حوادث هولناک آن از قبیل ترس و خوف و بی‌هوش شدن انسان‌ها را شامل می‌شود و فرشتگان از این قاعده مستثنا هستند.
به‌علاوه اگر منظور از ساکن آسمان‌ها فرشتگان باشند لازم می‌آید که منظور از سماوات، کرات، آسمانی نباشند بلکه همان هفت‌آسمانی باشند که دارای مراتب معنوی و رتبه هستند، درحالی‌که با توجه به قرائن فراوان در قرآن مجید هر جا «سماوات» با «ارض» کنار هم آمده‌اند، منظور آسمان‌های سیارات دیگر هستند.

موجودات فضایی در روایات
در جوامع روایی شیعه، روایات متعدّدی دربارهٔ موجودات غیرزمینی یا موجودات زمینی ناشناخته یا تقریباً ناشناخته برای بشر امروزی وجود دارد که می‌توان به چند مورداشاره کرد:
۱-ابوحمزه ثمالی می‌گوید از عَلِی بْنَ الْحُسَینِ ــ علیه السّلام ـــ شنیدم که فرمود: «همانا خدا محمّد و علی و فرزندان پاکشان را از نور عظمت خود آفرید و آنان را قائم نمود اشباحی پیش از مخلوقات؛ سپس فرمود: تو گمان داری خدا خلقی جز شما نیافریده؛ آری سوگند به خدا البته خدا هزار هزار آدم و هزار هزار عالم آفریده، و تو به خدا سوگند دنبال و آخر همهٔ این عالم‌هایی.» (بحارالانوار، ج ۲۵، ص ۲۵)
۲- امام صادق (ع) فرمودند: رأی خدای عزّ و جلّ دوازده هزار عالم است که هرکدام آن‌ها بزرگ‌تر از هفت‌آسمان و هفت زمین می‌باشد. هیچ‌کدام از (اهل) این عوالم برای خدا عالمی غیر از عالم خودشان نمی‌بینند و من حجّت هستم برای همهٔ این عالم‌ها.» (بحارالانوار، ج ۲۷، ص ۴۱)
۳- ابوحمزه گوید امام باقر (ع) نگاهی به آسمان کرده فرمودند: ای ابوحمزه این گنبد پدر ما آدم است و همانا برای خدا غیرازاین گنبد، سی‌ونه گنبد دیگر است که در آن‌ها مخلوقاتی هستند که چشم بر هم زدنی خدا را عصیان نکرده‌اند.» (بحارالانوار، ج ۵۴، ص ۳۳۵)
همچنین عجلان گوید از امام صادق (ع) دربارهٔ قبّه و گنبد حضرت آدم (ع) سؤال کرده و گفتم: آیا گنبد حضرت آدم (ع) همین است (همین آسمان بالای سر ماست؟) فرمودند: بلی و برای خدا گنبدهای فراوان دیگری است. همانا پشت این مغرب شما سی‌ونه مغرب است. زمینی است سفید و انباشته از خلق که از ما نور می‌گیرند و چشم بر هم زدنی خدا را عصیان نمی‌کنند و نمی‌دانند که آیا خدا آدمی خلق نموده یا نه.» (بحارالأنوار، ج ۲۷، ص ۴۵)
۴- جابر گوید از امام باقر (ع) شنیدم که می‌فرمودند: همانا بیرون از این خورشید شما چهل چشمهٔ خوشید است که از هر خورشیدی تا خورشید دیگر چهل روز فاصله است. در آن مخلوقات فراوانی هستند که نمی‌دانند آیا خدا آدمی خلق کرده یا نه. و بیرون این ماه شما چهل ماه است که بین ماهی تا ماه دیگر مسیر چهل روز است. در آن مخلوقات فراوانی هستند که نمی‌دانند آیا خدا آدمی خلق کرده یا نه. به آن‌ها الهام شده همان‌گونه که به زنبورعسل الهام شده که لعنت کنند اوّلی و دومی را در هرزمانی از زمان‌ها؛ و بر آن‌ها فرشتگانی گماشته شده‌اند تا هرگاه لعنت نکردند آن‌ها را عذاب کرده شوند.» (بحارالأنوار، ج ۲۷، ص ۴۶)
 
همان‌طور که ما در بخشی از کائنات قرار گرفتیم و توان بالایی داریم که به ماه  و یا کرات دیگر سفر می‌کند مشاهده می‌شود که این توان را نداریم که با موجودات احتمالی اطراف خود ارتباط برقرار کنیم. چه‌بسا موجوداتی در سایر کرات وجود داشته باشد حتی اگر بر اساس سیکل کربن ۱۴ خلق‌شده باشیم چه‌بسا این موجودات با سیکل دیگر خلق‌شده باشند و به این دلیل ازنظر اینکه خود را تنها فرض کنیم و عدم وجود اشیا پرنده را تأیید کنیم معنای آن رد این موجودات نیست چون می‌توانند در سطوح مختلف فنّاوری و توان علمی باشند و آن‌ها نتوانستند و یا نخواستند با انسان ارتباط برقرار کنند و در پایان قضاوت با شماست که باور کنید ما در این جهان بی‌انتها تنها نیستیم.

منبع خبرگزاری علم و فناوری
با اشتراک گذاری مطلب از اسپاش حمایت کنید
https://espash.ir/?p=5616
مطالب پیشنهادی اسپاش
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها