داستان ابر نورانی مرموز

0 1,405

روز جمعه ۲۲ دسامبر ۲۰۱۷ انتشار ویدئو و تصاویری در رسانه‌های‌ مجازی خبرساز شد. تصویر ابر نورانی غیرمتعارف و مرموزی که بار دیگر بحث رؤیت و سفر فرازمینی ها (UFO) به سیاره زمین را بر سر زبان‌ها انداخت. پس از فراگیر شدن تصاویر و فیلم‌های متعدد در این رابطه، بلافاصله مدیرعامل شرکت اسپیس ایکس (SPACEX)، ایلان ماسک و همچنین دفتر سازمان آتش‌نشانی لس‌ انجلس با انتشار بیانیه‌ای اذعان داشتند که ابر نورانی مذکور در تصاویر در حقیقت ناشی از پرتاب ماهواره‌بر فالکون ۹ از سوی شرکت اسپیس ایکس است.
اما شرح ماجرا: «۲۲ دسامبر ۲۰۱۷، مأموریت جدید شرکت فضایی اسپیس ایکس باهدف قرار دادن ۱۰ ماهواره مخابراتی موسوم به ایریدیوم ( Iridium) در مدار زمین، توسط ماهواره‌بر قدرتمند فالکون ۹ از «پایگاه نیروی هوایی واندنبرگ» در کالیفرنیا به فضا پرتاب شد.»
پس از پرتاب موفقیت‌آمیز این ماهواره‌بر دقایقی بعد از غروب خورشید ابر نورانی خیره‌کننده‌‌ای نمایان شد که تابه‌حال همانند آن دیده نشده بود. همچنین ظهور ابر همراه با گسترش آن در بخشی از آسمان بود. در حقیقت انتشار تصاویر شگفت‌انگیز از این ابر در توییتر بود که منجر به ظهور دوباره افکار موسوم به یوفو (UFO) در مجامع عمومی شد. یکی از تصاویر جذاب در این خصوص توسط «اریکا کلی مارتین» از فراز درختان نخل هالیوود گرفته‌شده است که ابر ناشی از پرتاب فالکون ۹ را به نمایش گذاشته است.
دراین‌بین گزارش‌های زیادی به پایگاه‌ها و نشریات نجومی و فضایی به همراه تصاویر خیره‌کننده از این اتفاق شگفت‌انگیز ارسال شد که نشان از رؤیت این پدیده در شهرهای مختلف بوده است. حتی گزارش و تصویر زیبایی توسط «رافائل وچی» در طول سفر تجاری خود از این ابر نورانی به پایگاه Space.com ارسال شد. مسافر در این گزارش از رصد ابر ناشی از ماهواره‌بر فالکون ۹ گفته است که در طول پرواز خود از آریزونا به سمت یوتا روی صندلی هواپیما موفق به گرفتن عکس شده و خلبان را از این موضوع باخبر کرده است.
در حقیقت نور و ابر ناشی از این مأموریت در طی واکنش سوخت و دود حاصل از موتور رانش ماهواره‌بر فالکون ۹ با مولکول‌های ‌هوا است که منجر به وحشت و تعجب بسیاری از ساکنان بخشی از آمریکا شده بود.

 
منبع روزنامه اطلاعات
با اشتراک گذاری مطلب از اسپاش حمایت کنید
https://espash.ir/?p=5420
مطالب پیشنهادی اسپاش
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها