پروژه ویژه جت فراصوت ناسا

0 252

هنگامی که ناسا آزمایش جت فراصوت خود را آغاز کرد، تقریبا هیچ‌کس درباره آن نشنیده بود. بااین‌وجود به‌زودی تصاویر ویژه‌ای از این جت عرضه خواهد شد و در اختیار رسانه‌ها قرار خواهد گرفت. این سازمان قرار است تا برای این کار از یک روش تصویربرداری ویژه استفاده کند که موجب می‌شود تا بتوان تصاویر متفاوتی را از این آزمایش برداشت کرده و بتوان به کمک آن به سراغ تحلیل موتور این دستگاه بروند.
این روش ویژه موجب می‌شود تا بتوان موتور این جت را درست در لحظه شکستن دیوار صوتی در مقابل دوربین قرار داده و از آن عکس‌برداری کرد.
در ادامه این تصویر مورد تحلیل قرار داده و می‌تواند اطلاعات ویژه‌ای درباره امواج ناشی از شوک این به دست بیاورد. جالب است بدانید که مقامات دولتی آمریکا قوانینی علیه فعالیت‌های مربوط به هواپیماهای فراصوت اعمال کرده‌اند. دلیل این امر نیز این است که شوک ایجاد شده به‌واسطه این هواپیماها موجب می‌شود تا صدای بسیار مهیبی ایجاد شود.

بااین‌وجود در سال ۲۰۱۶ سازمان ناسا به سراغ توسعه یک موتور فراصوت رفت که بسیار کم‌صدا به‌حساب می‌آید. این کار با همکاری با شرکت مشهور لاکهید مارتین انجام شده است و موجب می‌شود تا این سازمان بتواند نخستین آزمایش‌های میدانی را در سال ۲۰۲۲ بر روی این جت انجام بدهد.

منبع جام جم آنلاین
با اشتراک گذاری مطلب از اسپاش حمایت کنید
https://espash.ir/?p=5357
مطالب پیشنهادی اسپاش
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها