چین نظارت ماهواره‌ای خود بر دریای چین جنوبی را افزایش می‌دهد

0 868

چین در سه سال آتی ۱۰ ماهواره دیگر از جزیره هاینان برای اجرای عملیات شناسایی در دریای چین جنوبی پرتاب خواهد کرد؛ اقدامی که به گفته تحلیلگران قدرتنمایی پکن در آب‌های مورد مناقشه این منطقه است.
به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، این شبکه ماهواره‌ای قادر به نظارت بر کوچکترین جزئیات در دریای چین جنوبی است. طرح چین جمعه پس از آن فاش شد که روزنامه ثوث چاینا مورنینگ پست به نقل از یک اندیشکده آمریکایی گزارش داد، تصاویر ماهواره‌ای از وجود زیر ساخت‌های بیشتری از سوی چین در این منطقه دریایی شدیدا مورد مناقشه حکایت دارد.
شینهوا، رسانه دولتی چین فاش کرد، پکن یک شبکه از ماهواره‌های پیچیده جدید را تا ۲۰۲۱ پرتاب خواهد کرد چرا که سیستم شناسایی موجود پوشش کاملی در دریای چین جنوبی ارائه نمی‌کند. کالین کوه، یک کارشناس مسائل امنیتی گفت: «این طرح ماهواره‌ای چین تنها تلاش دیگری از سوی آنها برای ارتقای قابلیت‌هایشان در دریای چین جنوبی است.»
چین تاسیسات شناسایی و نظامی خود در آب‌های مورد مناقشه را از اوایل ۲۰۱۶ در واکنش به ادعاهای رقبایش از ویتنام، تایوان، برونئی، مالزی و فیلیپین افزایش داد. براساس گزارش “ابتکار شفافیت دریایی آسیا” چین ۲۹ هکتار زیرساخت‌ جدید را از سال ۲۰۱۶ به هفت جزیره در دریای چین جنوبی افزوده است.

منبع خبرگزاری ایسنا
با اشتراک گذاری مطلب از اسپاش حمایت کنید
https://espash.ir/?p=5341
مطالب پیشنهادی اسپاش
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها