سرمایه گذاری بانک ژاپنی برروی فناوری های نوین فضایی

0 631

امیرحسین مجیدیان:بخش تجاری سافتبانک ژاپن(Soft Bank)که شرکتی  بزرگ در حوزه ی ارتباطات از راه دور محسوب می شود، در تاریخ 19 دسامبر (اوایل آذر سال جاری) اعلام کرد که با سرمایه گذاری کلانی بالغ بر یک میلیارد دلار در پروژه ی ساخت منظومه های ماهواره ای شرکت “وان وب”(One Web)که در پارک علمی فناوری فلوریدا (Exploration Park) صورت میگیرد، موافقت کرده است.
همان طور که در خبرها اعلام شد، وان وب قصد دارد تا با ساخت و پرتاب صدها ماهواره به مدار لئو (LEO) به هدف اصلی خود ، یعنی ایجاد و برقراری اینترنت همگانی در تمامی نقاط جهان( به خصوص نقاط دور افتاده) دست پیدا کند.با عقد این قرارداد سرمایه گذاری، میتوان گفت که سافتبانک و سپرده گذارانش،مالکیت بیش از پنجاه درصد سهام پروژه ی جهانی وان وب را در اختیار دارند. 
همچنین طبق پیش بینی های صورت گرفته، با اختصاص این حجم سرمایه گذاری انتظار می رود که نزدیک به 3000 فرصت شغلی در حوزه های فناوری تولید ، پرتاب و پشتیبانی ماهواره ایجاد شود. 
در روز 6 دسامبر سال جاری و پس از دیدار “ماسایوشی سان” (Masayoshi Son)، مدیرعامل و موسس سافت بانک با”دونالد ترامپ” ، رییس جمهور جدید آمریکا، سافتبانک از سرمایه گذاری 50 میلیارد دلاری در ایالات متحده خبر داد. در همین راستا مطبوعات آمریکا ، این سرمایه گذاری سافت بانک در شرکت ماهواره ای وان وب را ، چراغ سبزی از طرف ماسایوشی سان به دولت جدید آمریکا دانسته و پیش بینی کردند که در آینده ی نزدیک و به ویژه سال ابتدایی دولت جدید،این بانک ژاپنی در بخش های دیگر علمی تحقیقاتی آمریکا سرمایه گذاری خواهد کرد.

اعلام این خبر در آمریکا، موجب افزایش علاقه ی بخش خصوصی برای سرمایه گذاری بر روی پروژه های جدید با موضوعات نوین از جمله حوزه ی فناوری ماهواره ای شده است و از طرفی سبب ایجاد چشم اندازهایی تازه برای خلق کسب و کارهای جدید و فرصت های شغلی نو، شده است.

منبع thenewamerican
با اشتراک گذاری مطلب از اسپاش حمایت کنید
https://espash.ir/?p=534
مطالب پیشنهادی اسپاش
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها