الجزایر نخستین ماهواره ارتباطی خود را با موفقیت به فضا پرتاب کرد

0 8

الجزیره-ایرنا- الجزایر امروز یکشنبه ماهواره ارتباطی «الکوم ست 1» را از یک ایستگاه فضایی در چین، به فضا پرتاب کرد و با موفقیت در مدار زمین قرار داد.
خبرگزاری رسمی الجزایر (واج) اعلام کرد: این ماهواره با موشک «لونگمارش 3ب» از سکوی پرتاب «شیشانگ» در استان «سیچوان» چین واقع در دوهزار و 200کیلومتری جنوب پکن به فضا پرتاب شد.
سازمان فضایی الجزایر که این ماهواره را با کمک چین به فضا پرتاب کرد، در بیانیه ای اعلام کرد بهره برداری کامل از این ماهواره، سه تا 6 ماه طول می کشد.
بر اساس اعلام سازمان فضایی الجزایر،مهندسان الجزایری از طریق دو مرکز کنترل«بوغزول » در نزدیکی «المدیه» و بوشاوی (پایتخت) این ماهواره را کنترل می کنند.
الکوم ست یک،نخستین ماهواره ارتباطی الجزایری است و ابزاری ارزشمند و چند منظوره است که تمام خاک الجزایر، منطقه شمال آفریقا و منطقه ساحل آفریقا را پوشش می دهد.
این ماهواره به بهبود ارتباطات باسیم و بی سیم و دریافت بسیاری از برنامه های رادیویی و تلویزیونی کمک می کند و همچنین از طریق آن ، امکان توزیع اینترنت پرسرعت و آموزش از راه دور و ارسال صوت و تصویر با سرعت بالا فراهم می شود.
آژانس فضایی الجزایر اعلام کرده است متخصصان چینی، متخصصان الجزایری را آموزش داده اند.
الجزایر و چین در سال 2014میلادی توافقنامه ای برای همکاری در زمینه علوم فضایی امضا کردند .
«أوصدیق عز الدین» مدیر آژانس فضایی الجزایر بهار گذشته اعلام کرده بود این ماهواره پیش از پایان سال 2017میلادی به فضا پرتاب می شود.
کارشناسان الجزایری اعلام کرده بودند این ماهواره امکان دسترسی به اینترنت را از هرجایی در الجزایر حتی مناطق دور افتاده به صورت دائمی فراهم می کند و اگر مشکلی برای فیبرهای نوری در الجزایر پیش بیاید، این ماهواره مانع مشکل قطعی ارتباطات می شود.
مغرب همسایه الجزایر نیز حدود یک ماه پیش ماهواره ای با نام «محمد ششم 1» با کمک کارشناسان فرانسوی به فضا پرتاب کرد.

منبع خبرگزاری جمهوری اسلامی
با اشتراک گذاری مطلب از اسپاش حمایت کنید
https://espash.ir/?p=5270
مطالب پیشنهادی اسپاش
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها