هندی ها تا سال ۲۰۱۸ ماه را فتح می کنند

0 867

هندی ها قصد دارند برای اولین بار در سال ۲۰۱۸ یک ماه نورد را بر سطح تنها قمر کره زمین فرود آورند و البته این تنها یکی از طرح های خلاقانه فضایی این کشور محسوب می شود.
چین هم در سال ۲۰۱۳ یک ماه نورد به نام یوتو را بر سطح ماه فرود آورد و هند اعلام کرده در ماه مارس سال ۲۰۱۸  ماموریت سفر به ماه را با عنوان ماموریت چاندرایان به اجرا درخواهد آورد.

هند پیش از این در سال ۲۰۰۸ هم برای ارسال ماه نورد به این سیاره تلاش کرده بود. اما این تلاش به نتیجه نرسید و ناسا در سال ۲۰۱۶ موفق به شناسایی سفینه فضایی سرگردان و ناموفق هند در فضا شد.

مقامات هندی امیدوارند با اجرای این طرح به اطلاعات بیشتری در مورد سطح ماه و مواد تشکیل دهنده آن دست یابند. دولت هند یک بودجه کلان ۹۳ میلیون دلاری را به این طرح کلان اختصاص داده است.

اجرای این ماموریت شامل ارسال سه وسیله نقلیه بدون سرنشین به ماه است که یکی تنها به دور ماه گشت زنی خواهد کرد. دیگری وظیفه انتقال ایمن ماه نورد از سفینه گشت زنی به سطح ماه را بر عهده خواهد داشت و سومی ماه نوردی است که اطلاعات مورد نیاز را جمع آوری خواهد کرد.

از جمله دیگر طرح های کلان فضایی هند می توان به ارسال فضاپیما برای مطالعه بر روی خورشید، پرتاب ماهواره XPoSat برای مطالعه در مورد تابش های کیهانی و غیره اشاره کرد. ماموریت ماه نورد هند ۱۴ روز به طول می انجامد.

منبع خبرگزاری مهر
با اشتراک گذاری مطلب از اسپاش حمایت کنید
https://espash.ir/?p=5236
مطالب پیشنهادی اسپاش
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها