ناسا تحقیقات جدیدی را برای جستجوی حیات در مریخ آغاز می‌کند

0 2,046

اداره کل ملی هوانوردی و فضا آمریکا در سال ۲۰۲۰ ماموریت جدیدی را برای جستجوی حیات در مریخ آغاز می‌کند.ماموریت بعدی اداره کل ملی هوانوردی و فضا آمریکا (ناسا) در سال 2020 با هدف جستجوی حیات میکروبی روی سیاره مریخ انجام خواهد شد. در این ماموریت یک مریخ‌نورد بدون سرنشین در این سیاره غیرقابل سکونت به دنبال نشانه‌های زندگی می‌گردد.

این کاوشگر جدید جانشین مریخ‌نورد کنجکاوی (Curiosity) که در سال 2012 روی این سیاره فرود آمد، می‌شود. کاوشگر جدید سازمان ناسا احتمالاً در ماه ژوئیه یا اوت سال 2020 پرتاب می‌شود و هفت ابزار جدید را با خود دارد. همچنین تایرهای آن طراحی جدیدی خواهند داشت. ماموریت این مریخ‌نورد مطالعه سطح خاکی مریخ و زیر آن است. همچنین نمونه‌هایی از خاک و سنگ آن نیز جمع‌آوری می‌شود.

یکی از دانشمندان ناسا گفت: «نمونه‌های جمع‌آوری شده در این ماموریت نشان می‌دهد که آیا ما در این جهان تنها هستیم یا نه». ناسا قصد دارد این کاوشگر جدید را به شکلی طراحی کند که قابلیت گردش در بخش‌های خطرناک مریخ را داشته باشد. فضاپیماهای ناسا تاکنون هفت بار با موفقیت بر سطح ماه فرود آمده‌اند. این سازمان قصد دارد از پایگاه فضایی بین المللی برای اعزام انسان به ماه و مریخ استفاده کند.

منبع باشگاه خبرنگاران جوان
با اشتراک گذاری مطلب از اسپاش حمایت کنید
https://espash.ir/?p=5214
مطالب پیشنهادی اسپاش
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
ترانه
ترانه
3 سال قبل

عالی بود من عاشققققققق فضا هستم وکلی مطالب راجبش میدونم