استخدام داوطلبین خوابیدن در تخت خواب توسط ناسا انجام می شود!

استخدام داوطلبین توسط ناسا برای خوابیدن در تخت خواب ممکن است دور از ذهن به نظر بیاید اما اگر قصد شرکت در این آزمون رادارید حتماً این مقاله رو مطالعه نمایید.
بدون شک سفرهای فضایی به بدن انسان آسیب وارد می‌کنند. مطالعه تأثیرات کاهش جاذبه بر روی بدن انسان یکی از مسائلی است که ذهن دانشمندان ناسا را مشغول کرده است. ناسا برای بررسی این امر راهکار ساده‌ای را اتخاذ کرده، استخدام داوطلبین خوابیدن در تخت خواب به مدت یک ماه و بررسی اثرات این کار بر روی بدن این افراد روشی است که ناسا در پیش‌گرفته است.
انستیتو مطالعات پزشکی و فضایی دی ال آر در آلمان با استخدام ۱۲ داوطلب، قصد دارد نتایج خوابیدن طولانی‌مدت در تخت خواب را بر روی بدن این افراد به مدت ۳۰ روز بررسی کند.

ایجاد محیط آزمایشی برای مطالعه اثرات کاهش جاذبه هزینه بسیار بالایی را بر دوش ناسا می‌گذارد. دانشمندان ناسا بر این باورند که خوابیدن در حالتی که سر شیبی معادل شش درجه متمایل به پایین داشته باشد اثراتی مشابه کاهش جاذبه را بر روی بدن خواهد گذاشت، بنابراین با استخدام داوطلبین خوابیدن در تخت خواب، ناسا این امکان را خواهد داشت با هزینه بسیار پایین‌تری اثرات کاهش جاذبه را بر روی بدن افراد ارزیابی نماید.
ناسا با استخدام داوطلبین از آن‌ها می‌خواهد به مدت یک ماه در حالتی که ذکر شد، درحالی‌که میزان دی‌اکسید کربن هوا ۰.۰۵ درصد است. در تخت خواب استراحت کنند! ممکن است فکر کنید فرد مناسبی برای این شغل هستید اما فراموش نکنید، هدف این آزمایش بررسی اثرات مخرب کاهش جاذبه بر روی بدن افراد است.
مواردی که در این مدت مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت، تأثیرات طولانی‌مدت کاهش جاذبه بر روی بدن داوطلبین استخدام شامل، اسکلت عضلانی، انقباضات قلب و عروق و اثرات روانی از طریق خوابیدن در تخت خواب است.
این آزمایش در مکانی به وسعت ۳۵۰۰ مترمربع، توسط یکی از پیشرفته‌ترین مؤسسات تحقیقات پزشکی فضایی انجام می‌گیرد. شبیه‌سازی‌های متعددی در این آزمایش موردنیاز است که این موسسه با در اختیار داشتن امکانات بی‌نظیری، این آزمایش پیچیده علمی را انجام می‌‌دهد.

منبع techrato
نوشته‌های که ممکن است علاقه‌مند باشید :
24 نظرات
 1. محمد می گوید

  واقعا تاثربرانگیزه
  وضعیت معیشت مردم ایران رو میشه از نظرات زیر این پست فهمید

 2. مژده زنگنه می گوید

  من میخوام در این آزمون شرکت کنم , کجا باید ثبت نام کنیم

 3. سارا می گوید

  سلام
  منم حاضرم برای داشتن بچه هام کنارخودم ۹۰روز دراختیار ناسا باشم

 4. Alirezaa می گوید

  سلام من حاضرم که این کار روانجام بدم فقط میخواستم بپرسم که چجوری باید ثبت نام کنم اصلا ۱۰۰ رو میخوابم درضم من توی ایران هستم و به خاطر مشکل مالی حاضرم این کار رو بکنم فقط برای پولش و میدونم که از عهدش بر میام

 5. عامووو می گوید

  مو اگه بخوان اصلاً ۱۰ سال براشون می خوابم

 6. صفورا مستاجران می گوید

  من حاضرم فقط اول پول

 7. امیر می گوید

  من در ایران زندگی می کنم به خاطر خانواده ام که یک خونه براشون با این پول بخرم حاضرم این کار را انجام بدم و از عهده این کار هم بر می آیم

 8. منصور قراعتی می گوید

  منم حاضرم

 9. ناصر می گوید

  منم حاضرم ولی ثبت نامش چجوریه

 10. مهدی می گوید

  با عرض ادب و تحسینت بنده مفتخرم که این دوره هارو پشت سر بذارم وقت اطلاع بدین یا علی

 11. مجتبی می گوید

  قصد ثبت نام دارم،لطفا راهنمایی کنید

 12. مجتبی می گوید

  قصد شرکت دارم

 13. مجتبی می گوید

  منم یکی ازداوطلبین هستم لطفا راهنمایی کنید

 14. علی می گوید

  منم حاضرم کسی میدونه کجا باید ثبت نام کرد

 15. رشید زنگنه می گوید

  منم میتونم ولی ثبت نام چطوریه

 16. سلام منم حاضرم شرکت کنم می گوید

  منم میتونم مطمئنم

 17. مهناز می گوید

  منم حاضرم شرکت کنم چطوری باید ثبت نام کنم

 18. Mohammad motamedian می گوید

  Ok

 19. منصور سرخانپور می گوید

  با سلام
  من میخوام تو این ازمون شرکت کنم کجا باید ثبت نام کنم
  این ازمایشات فاکتور خواستی نمیخواد (قد ،سن ،وزن ،جنسیت )
  ممنون میشم اگر راهنماییم کنید کجا باید ثبت نام کنم

 20. سعید صداقت می گوید

  من حاضرم این کارو انجام بدم صدرصد از عهدش برمیام ، چون من تصادف کرده بودم یکسال تو خونه خوابیدم و عادت کردم ، فقط نمیدونم چجوری درخواست داوطلبیمو برسونم

ارسال یک پاسخ