خرید آنلاین برچسب با طرح فضا خرید آنلاین تلسکوپ خرید آنلاین قاب گوشی خرید آنلاین کتاب های نجومی خرید آنلاین کیف با طرح فضا خرید آنلاین لباس با طرح فضا  خرید آنلاین لوازم تحریر با طرح فضا خرید آنلاین ماگ با طرح فضا

استخدام داوطلبین خوابیدن در تخت خواب توسط ناسا انجام می شود!

25
زمان مطالعه: 2 دقیقه

استخدام داوطلبین توسط ناسا برای خوابیدن در تخت خواب ممکن است دور از ذهن به نظر بیاید اما اگر قصد شرکت در این آزمون رادارید حتماً این مقاله رو مطالعه نمایید.
بدون شک سفرهای فضایی به بدن انسان آسیب وارد می‌کنند. مطالعه تأثیرات کاهش جاذبه بر روی بدن انسان یکی از مسائلی است که ذهن دانشمندان ناسا را مشغول کرده است. ناسا برای بررسی این امر راهکار ساده‌ای را اتخاذ کرده، استخدام داوطلبین خوابیدن در تخت خواب به مدت یک ماه و بررسی اثرات این کار بر روی بدن این افراد روشی است که ناسا در پیش‌گرفته است.
انستیتو مطالعات پزشکی و فضایی دی ال آر در آلمان با استخدام ۱۲ داوطلب، قصد دارد نتایج خوابیدن طولانی‌مدت در تخت خواب را بر روی بدن این افراد به مدت ۳۰ روز بررسی کند.

ایجاد محیط آزمایشی برای مطالعه اثرات کاهش جاذبه هزینه بسیار بالایی را بر دوش ناسا می‌گذارد. دانشمندان ناسا بر این باورند که خوابیدن در حالتی که سر شیبی معادل شش درجه متمایل به پایین داشته باشد اثراتی مشابه کاهش جاذبه را بر روی بدن خواهد گذاشت، بنابراین با استخدام داوطلبین خوابیدن در تخت خواب، ناسا این امکان را خواهد داشت با هزینه بسیار پایین‌تری اثرات کاهش جاذبه را بر روی بدن افراد ارزیابی نماید.
ناسا با استخدام داوطلبین از آن‌ها می‌خواهد به مدت یک ماه در حالتی که ذکر شد، درحالی‌که میزان دی‌اکسید کربن هوا ۰.۰۵ درصد است. در تخت خواب استراحت کنند! ممکن است فکر کنید فرد مناسبی برای این شغل هستید اما فراموش نکنید، هدف این آزمایش بررسی اثرات مخرب کاهش جاذبه بر روی بدن افراد است.
مواردی که در این مدت مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت، تأثیرات طولانی‌مدت کاهش جاذبه بر روی بدن داوطلبین استخدام شامل، اسکلت عضلانی، انقباضات قلب و عروق و اثرات روانی از طریق خوابیدن در تخت خواب است.
این آزمایش در مکانی به وسعت ۳۵۰۰ مترمربع، توسط یکی از پیشرفته‌ترین مؤسسات تحقیقات پزشکی فضایی انجام می‌گیرد. شبیه‌سازی‌های متعددی در این آزمایش موردنیاز است که این موسسه با در اختیار داشتن امکانات بی‌نظیری، این آزمایش پیچیده علمی را انجام می‌‌دهد.

منبع techrato
با اشتراک گذاری مطلب از اسپاش حمایت کنید
https://espash.ir/?p=4919
مطالب پیشنهادی اسپاش
اشتراک در
اطلاع از
guest
25 نظرات
بیشترین رأی
تازه‌ترین قدیمی‌ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها