شناسایی یک غار جدید در ماه برای سکونت فضایی

0 468

در شرایطی که سازمان‌های فضایی آمریکا و روسیه به دنبال همکاری با یکدیگر به‌منظور تبدیل ماه به یک پایگاه فضایی هستند، یک کشف جدید تحقق این هدف را تسهیل کرده است.
سازمان فضایی ژاپن موفق به شناسایی یک غار منحصربه‌فرد در زیر سطح کره ماه شده که تبدیل آن به یک پایگاه فضایی می‌تواند تا حد قابل‌توجهی از دشواری‌های زندگی در سطح این قمر کره زمین بکاهد.
دهانه غار یادشده، ۵۰ متر پهنا و ۵۰ متر عمق دارد و در منطقه‌ای از ماه موسوم به Marius Hills واقع است. شناسایی این غار با استفاده از یک سیستم راداری ویژه صورت گرفته و بررسی‌های بیشتر ثابت کرده که عمق غار مذکور به ۵۰ کیلومتر می‌رسد و بنابراین می‌توان تجهیزات و امکانات زیادی را در این غار جای داد.
درون این غار مملو از صخره‌هایی است که ممکن است حاوی آب نیز باشند و این امر سکونت طولانی‌مدت در کره ماه را تسهیل خواهد کرد. دانشمندان معتقدند شکل‌گیری این غار ناشی از فعالیت‌های آتش‌فشانی در کره ماه در ۳.۵ میلیارد سال قبل است.
این غارها که بعد از سرد شدن گدازه‌های آتش‌فشانی وضعیت تثبیت‌شده‌ای یافته‌اند، شرایط دمایی ثابتی نیز دارند و با سکونت در آن‌ها می‌توان جان انسان‌ها و تجهیزات فضایی را در برابر تشعشعات خطرناک خورشید که به سطح کره ماه تابیده می‌شود، حفظ کرد.

 
منبع خبرگزاری مهر
با اشتراک گذاری مطلب از اسپاش حمایت کنید
https://espash.ir/?p=4917
مطالب پیشنهادی اسپاش
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها