ارائه شاخص‌های حوزه فضایی به شورای عالی انقلاب فرهنگی تا 15 آبان

0 400

شاخص‌های حوزه فضایی پس از نهایی شدن در کمیته رصد، پایش و راهبری سند جامع توسعه هوافضای کشور برای تائید نهایی تا 15 آبان به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارسال خواهد شد.
دومین جلسه کمیته رصد، پایش و راهبری سند جامع توسعه هوافضای کشور با حضور دکتر منصور کبگانیان دبیر ستاد راهبری اجرای نقشه جامع و دکتر منوچهر منطقی دبیر ستاد هوافضای معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری در محل این ستاد برگزار شد.
در این جلسه در خصوص موضوعاتی چون بررسی پایش شاخص‌های حوزه فضایی کشور و برنامه آتی کمیته رصد، پایش و راهبری سند جامع توسعه هوافضای کشور و 7 کارگروه ذیل موردبحث و بررسی قرار گرفت.
در این جلسه که تمامی رؤسای هفت کارگروه تشکیل‌شده در مرکز ملی فضایی حضور داشتند، مقرر شد شاخص‌های حوزه فضایی پس از بررسی و نهایی سازی در این کمیته و 7 کارگروه ذیل آن، حداکثر تا ۱۵ آبان ماه برای تصویب به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارسال شود.
با توجه به فصل 6 سند جامع توسعه هوافضای کشور که به سازوکار اجرایی سازی و نظارت بر سند می‌پردازد، شاخص‌ها در 5 سرفصل پژوهش و فناوری، آموزش و سرمایه‌گذاری، اقتصاد، اقتدار و امنیت ملی و نیز زیرساخت توسط ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور تعیین‌شده است.

 
منبع isna
با اشتراک گذاری مطلب از اسپاش حمایت کنید
https://espash.ir/?p=4913
مطالب پیشنهادی اسپاش
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها