فیلم/حقایق زندگی در فضا

0 1,409

درباره تورها و توریست‌های فضایی این روزها زیاد شنیده و خوانده‌ایم. حتی گفته می‌شود خیلی زودتر از آن‌که فکرش را بکنیم باید به فکر خرید خانه یا زمینی در فضا باشیم. به حتم زندگی در فضا تجربه متفاوت و عجیبی خواهد بود اما شرایط حاکم بر فضا، جاذبه‌ای که وجود ندارد، طول روز و شب که اعتدالی ندارد و هزاران مورد دیگر شاید باعث تجدید نظر  درباره اقامت در فضا در آینده شود. 

به طور مثال در اقامت شش ماهه در فضا، بزرگترین چالش شما حفظ تحرک است. البته در ابتدا بسیار هیجان زده خواهید بود. مایلید هرکاری را به سرعت انجام دهید، اما عملی نیست. نمی توانید این ریتم را برای شش ماه حفظ کنید. باید تلاش کنید حالت و ریتم کاری با ثباتی را حفظ کنید.

زمان کار حدود ده ساعت است که در طول روز تنظیم می شود. هشت ساعت خواب و دو ساعت برای ورزش و تطبیق جسمی با شرایط و زمانی نیز برای فعالیت های جنبی و مراقبت از ایستگاه و نیز نیازهای غیر منتظره و کنفرانس در نظر گرفته شده است.

همچنین برای خواب معمولا به یک تشک و تعدادی پتو و یک بالش نیاز داریم، اما در فضا این ممکن نیست و همه چیز شناور است. همچنین فرقی نمی کند روی سقف بخوابید یا روی زمین زیرا بالا و پایین ندارد. چهار نفر به صورت عمودی می خوابند، یک نفر روی سقف و یک نفر روی زمین.


با اشتراک گذاری مطلب از اسپاش حمایت کنید
https://espash.ir/?p=4662
مطالب پیشنهادی اسپاش
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها