تعطیلی مرکز فضایی کندی به دلیل توفان “ایرما”

0 599

“مرکز فضایی کندی”(KSC)در فلوریدا، در روز جمعه پس از پرتاب موشک فالکون 9، به دلیل آغاز “توفان ایرما” و شروع حملات سریع آن به این ایالت، بسته شد.

طوفان “ایرما” یک توفان فوق استوایی 5 درجه و یکی از پدیده‌های جوی مخاطره آمیز است که از شمال شرقی آمریکای جنوبی و از روی اقیانوس اطلس آغاز و به سمت مجمع الجزایر کارائیب حرکت می‌کند. این طوفان می‌تواند سبب بارش‌های بسیار سنگین و بادهای قوی شود.

هم ناسا و هم نیروی هوایی از یک سیستم موسوم به “Hurricane Condition”(HURCON) برای تعیین سطوح آماده سازی مورد نیاز در هر لحظه قبل از رسیدن توفان استفاده می‌کنند.  

در روز پنجشنبه، KSC وارد “HURCON 3” شد که در آنجا امکانات تضمین شده، داروها ذخیره شده و تمام قطعات الکترونیکی بررسی می‌شوند تا از عملکرد آنها در زمان رسیدن توفان اطمینان حاصل شود.

KSC مجهز به میلیونها دلار تجهیزات و ماشین آلات، از ماژول فضایی Orion تا “مینی شاتل X-37B” نیروی هوایی است که همچنین به OTV نیز شناخته می‌شود.

آخرین باری که KSC به اجرای روش HURCON نیاز پیدا کرد به اکتبر 2016 و “طوفان متیو”(Hurricane Matthew) بازمی‌گردد.

با این وجود مرکز فضایی کندی به طور کامل رها نخواهد شد و تیمهایی شامل مدیران ارشد، یک افسر مدیریت اضطراری ناسا و نمایندگان پیمانکاران، شرکای تجاری و سایر سازمان‌های مرتبط به فعالیت خود ادامه خواهند داد.

جالب توجه است که قبل از اینکه توفان سر برسد این مقر فضایی آخرین ماموریت خود را که فرستادن یک وسیله نقلیه آزمایشی بدون خدمه، بر روی یک موشک Falcon 9 بود به اتمام رساند.

منبع ایسنا
با اشتراک گذاری مطلب از اسپاش حمایت کنید
https://espash.ir/?p=4581
مطالب پیشنهادی اسپاش
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها