ISRO قرارداد ساخت دو ماهواره را با بخش خصوصی به امضا رساند

0 544

سازمان تحقیقات فضایی هند ISRO با کنسرسیومی از 6 شرکت مستقر در Bengaluru اولین قراردادش با بخش خصوصی را برای ساخت ماهواره به امضا رساند.

این قرارداد شامل مونتاژ، انضمام و آزمایش دو ماهواره ناوبری اضافی طی 18 ماه آینده می باشد. این قرارداد در روز جمعه بین M.Annadurai رییس مرکز ماهواره ایسرو ISAC و شرکت Alpha Design Technologies، رییس کنسرسیوم امضا شد. ISAC ماهواره های مخابراتی، سنجش از دور و ناوبری کشور هند را مونتاژ می کند.

پس از دوسال، کنسرسیوم حدودا سالی 6 ماهواره ی بین 300 تا 500 کیلوگرم را برای خرید توسط ایسرو یا صادرات خواهد ساخت. با وجود این که این سازمان قبلا از تامین کنندگانش زیرسیستم هایی خریده بود این اولین باریست که ساخت کامل ماهواره را به بخش خصوصی برون سپاری می کند.

Alpha یک شرکت پیمانکار صنایع دفاعیست، در حالی که بقیه شرکت های عضو کنسرسیوم شرکت های کوچک و متوسطی هستند که در حال حاضر در پروژه های ایسرو نقش تامین قطعات را دارند. شرکت های دیگر کنسرسیوم عبارتند از : Newtech Solutions, Aidin Technologies, DCX Cables, Vinyas Technologies و Avantel Systems .

در روزهای آتی ISAC قریب به 70 نفر از کارکنان ماهر 6 شرکت را برای ساخت اولین ماهواره اش که قرار است طی 9 ماه تکمیل شود، در مقر تاسیسات خود آموزش می دهد.

Col. Shankar نایب رییس شرکت آلفا خاطرنشان کرد: ماهواره ی دوم کاملا توسط ما ولی در تاسیسات ایسرو ساخته می شود. از سال دوم به بعد کنسرسیوم باید هر سال بین 4 تا 5 ماهواره ی سایز کوچک و متوسط ارائه کند. وی افزود: طی دو سال آینده این شرکت 150 کرور برای ساخت تاسیسات اختصاصی جدید نزدیک موسسه ی آزمایش یکپارچگی ماهواره ایسرو ISITE سرمایه گذاری می کند.

دکتر Annadurai در ماه سپتامبر گفته بود که دو ماهواره ی ناوبری اضافی، اولین پروژه های برون سپاری شده خواهند بود. سیستم ناوبری ماهواره ای منطقه ای هند IRNSS هم اکنون 7 ماهواره در مدار دارد و در انتظار ماموریت های رسمی می باشد.

منبع thehindu
با اشتراک گذاری مطلب از اسپاش حمایت کنید
https://espash.ir/?p=404
مطالب پیشنهادی اسپاش
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها