ناسا این سیارک را به زمین نمی‌آورد

0 1,496

ناسا بررسی دقیق سیارکی را دنبال می‌کند که اگر روزی به زمین منتقل شود اقتصاد دنیا سقوط می‌کند.
آژانس فضانوردی آمریکا مدت‌هاست سفر به مریخ را به عنوان بزرگ‌ترین پروژه تاریخ فضانوردی دنبال می‌کند اما شاید جالب باشد بدانید که این آژانس فضانوردی نیم نگاهی هم به سیارک‌ها دارد.
گفته می‌شود ناسا سیارکی موسوم به 16 Psyche را به‌دقت زیر نظر دارد. اما چرا این سنگ فضایی تا این حد برای ناسا مهم است؟ در پاسخ باید گفت این سیارک کاملا از آهن و نیکل تشکیل شده است و از این نظر می‌توان آن را معدنی عظیم از ارزشمندترین فلزات مورد نیاز بر روی زمین توصیف کرد.
تخمین زده می‌شود این سیارک حاوی مقادیر عظیمی آهن به ارزش غیرقابل تصور ۱۰‌هزار کوادرلیون دلار باشد. از این رو برآورد شده که اگر به فرض بتوان این سیارک را به زمین منتقل کرد، اقتصاد جهانی که بالغ بر ۷۸‌تریلیون دلار ارزش دارد عملا سقوط می‌کند، آن هم به دفعات. از زمانی که کشف این سیارک و ذخایر عظیم آن در دنیا خبرساز شده، بسیاری نگران آن بوده اند که با انتقال 16‌Psyche به زمین، تمامی معادلات اقتصادی این سیاره به هم بریزد اما خبر خوشحال کننده این است که با توجه به پایداری اقتصادی حاکم بر زمین، ناسا برنامه‌ای برای انتقال آن به زمین ندارد و تنها به بررسی آن خواهد پرداخت.
لیندی الکینز از دانشمندان ارشد ناسا و رئیس دانشکده زمین و اکتشافات فضایی دانشگاه آریزونا می‌گوید: 16 Psyche یک جرم فضایی غول‌پیکر و تلاش برای انتقال آن به زمین کاری خارج از منطق و عقلانیت است.

منبع همشهری استانی
با اشتراک گذاری مطلب از اسپاش حمایت کنید
https://espash.ir/?p=3921
مطالب پیشنهادی اسپاش
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها