ناهید احتمالا زمانی یک اقیانوس داشته است

0 297

ما غالبا مریخ را به عنوان یکی از معدود سیاراتی در نظر می گیریم که مانند زمین احتمالا زمانی پتانسیل حفظ حیات را در خود داشته (و شاید دارد) اما حالا شواهدی به دست آمده که نشان می دهند ناهید نیز احتمالا چنین مشخصه داشته است.

شبیه سازی های تازه انجام شده با استناد به نشریه «تحقیقات جغرافیایی: سیارات» نشان می دهند این سیاره که زمانی نماد فرار اثر گازهای گلخانه ای بوده ای احتمالا زمانی یک اقیانوس را درون خود جای داده است.

یافته های جدید که ماه گذشته منتشر شدند براساس این فرضیه شکل گرفته اند که ترکیب بهینه ای از پوشش ابری، دی اکسید کربن و آب در ابتدای عمر ناهید احتمالا زمانی پذیرای حیات بوده اند.

ناهید در پاییز

مایکل وی از جمله اخترفیزیکدانان موسسه مطالعات فضایی Goddard ناسا در این تحقیق حضور نداشته با این همه سال قبل وی به همراه همکارانش اعلام نمود که گردش بسیار کند ناهید (معادل با ۱۱۶ روز زمینی) احتمالا در تراکم پوشش ابری روی این سیاره نقش داشته و باعث شده که ۷۱۵ میلیون سال قبل این سیاره دمایی خنک معادل ۱۵ درجه سانتی گراد داشته باشد. این در حالی است که هم اکنون دمای ناهید برابر با ۴۶۰ درجه سانتی گراد گزارش شده و به باور بسیاری از دانشمندان مطالعه علل این اختلاف دما می تواند به نتایج خوبی منتهی شود.

در جستجوی حیات روی اگزوپلنت ها

وی در مصاحبه اخیرش با ساینس نیوز گفت: این تلاش به درک عمیق تر ما از اگزوپلنت های قابل سکونت می انجامد.

در همین رابطه Marcq نیز اعلام نمود اینکه در گذشته اقیانوسی روی ناهید وجود داشته باشد یا خیر پرسشی مناقشه برانگیز و بی پاسخ است اما با کم رنگ تر شدن امیدها برای وجود شرایط زندگی روی TRAPPIST-1 هرگونه شواهد و اطلاعات مثبتی که نسبت به همسایگان نزدیک مان به دست بیاید می تواند خوشحال کننده باشد.

منبع دیجیاتو
با اشتراک گذاری مطلب از اسپاش حمایت کنید
https://espash.ir/?p=3819
مطالب پیشنهادی اسپاش
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها