طلسم ماهواره آنگولا در روسیه باز هم نشکست

0 858

سیروس برزو: پرتاب ماهواره 286 میلیون یورویی آنگولا برای چندمین بار به تعویق افتاد. این ماهواره که آنگوست-1 نام دارد توسط کمپانی روسی انرگیا ساخته شده است و نخستین ماهواره مخابراتی آنگولا به شمار می‌رود.

طراحی و ساخت آنگوست-1 با وزنی معادل 1550 کیلوگرم بر اساس قرارداد منعقدشده در سال 2009 بین دولت‌های آنگولا و روسیه از سال 2012 آغاز گردید. قرار بود این ماهواره با بهره‌گیری از موشک زنیت و سامانه پرتابی سی لانچ در نوامبر 2016 انجام شود اما بروز مشکلات سیاسی بین روسیه و اوکراین مانع این کار گردید و موسسه روس آبارون اکسپورت تصمیم گرفت آن را با استفاده از موشک آنگارا از پایگاه فضایی پلستسک به فضا بفرستد. اما بعداً روس‌ها پرتاب را به ماه ژوئیه 2017 از بایکونور تغییر دادند و قرار شد این کار با استفاده از موشک زنیت 3 اس.آل صورت گیرد. اما این بار هم پرتابش به مدت یکی دو ماه به تعویق افتاد.

خبرها نشان می‌دهد که کار ساخت این ماهواره به اتمام رسیده است اما آزمایش و بررسی همه‌جانبه کار ماهواره زمان هنوز زمان می‌طلبد. کارشناسان انرگیا می‌گویند تا زمانی که کاملاً از نحوه کار سامانه‌های آنگوست مطمئن نشوند اجازه پرتاب نخواهند داد به‌این‌ترتیب اگر بازرسی بیشتری لازم باشد مجبور می‌شوند پرتاب را بازهم به عقب بیندازند.

این ماهواره که شامل 16 باند C و 6 باند از نوع Ku است باید در نخستین روز اوت به پایگاه پرتاب بایکونور می‌رسید اما هنوز نرسیده و مقامات رسمی جوابی برای این تأخیر نمی‌دهند. سخنگوی کمپانی انرگیا تنها ابراز داشت که متخصصین این موسسه تلاش دارند بیش از این در پرتاب ماهواره تأخیر پیش نیاید. انرگیا ابراز امیدواری کرده است که آنگوست-1 در فصل پاییز در مدار قرار گیرد.

با اشتراک گذاری مطلب از اسپاش حمایت کنید
https://espash.ir/?p=3595
مطالب پیشنهادی اسپاش
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها